Zorlu Center’ın Bilinmeyen Hikayesi: ‘Kötü birşey olursa önce seni asacaklar’

Cumartesi, 12 Ekim 2013 16:20

Çok tartışıldı. Taaa arazisinin Özelleştirme İdaresi tarafından 2007 yılında ihaleye çıkarılmasından tutun da, satış sürecine, Zorlu Grubu’nun ihaleyi kazanmasından bugünkü Zorlu Center’ın inşaat yapım sürecine 6 yıl boyunca gündemden hiç düşmedi. Tüm bu tartışmalar sürerken nihayet Zorlu Center bitti ve içindeki işletmeler peyder pey açılmaya başladı.

Ama tartışmalar ve kafalardaki soru işaretleri bitmiş değil. Bu yapı için ‘Mimarı Emre Arolat’ın kendini bitirme tezi’ diyen de var, ’2.8 emsal değerini aştı’ diye iddia edenler de. Zaten var olan İstanbul trafiğine bulunacağı olumsuz katkı ve güvenlik endişeleri ise Zorlu Center ile ilgili yapılan onlarca spekülasyondan birkaçı.  Ama ben bu binanın yapım aşamasıyla ilgili çok önemli bazı notları sizinle paylaşmak istiyorum. Üstelik dedikodu ya da kulaktan duyma bilgiler değil. Bizat Emre Arolat ve ekibinden dinlediğim bilgiler.
Emiyra Yılmaz’nin Zorlu Centre hakkındaki son derece çarpıcı notları Dipnot Tablet’in 134.sayısında…App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ