Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi

Cuma, 12 Temmuz 2013 14:50

130712_celik640.hlargeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, kadın gazetecilere yönelik sözleri nedeniyle AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği’nin (TMMOB) plan ve projelerde vize ve onay yetkisinin kaldırılmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Değişiklikle ilgili rahatsız olanların sendika ağalarında olduğu gibi oda ağaları olduğunu söyleyen Çelik, “Yetkilerine tırpan atılması söz konusu değildir. Keyfiliklere hukuk devletinde yer yoktur. 6 Nisan’da süreç başlatılmıştır bunu Gezi Parkı ile bağdaştırmak asılsızdır. İstediğiniz mühendislik, mimarlık bürosuna sorun yüzde 80-90’ı yaptığımızın doğru olduğunu söyleyecektir” dedi.

Çözüm sürecinin planlandığı şekilde sürdüğünü belirten Çelik, süreci zehirlemeye, sabote etmeye yönelik faaliyetler olduğunu söyledi.

ASLAN DİSİPLİN KURULU’NDA

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın kadın gazetecilere yönelik sözlerini değerlendiren Çelik, miletvekilinin fotoğrafının çekilmesini doğru ve ahlaki bulmadığını dile getirdi. Çelik, “Aslan keşke böyle bir üslup ve dil kullanmasaydı” dedi.

Çelik, Aslan’ın Başbakan’ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.