Yüzyılların Yüzyılı sergisi 15 Eylül’de SALT Ulus, Ankara’da

Pazartesi, 7 Eylül 2015 16:06

İlk olarak SALT Beyoğlu’nda düzenlenen Yüzyılların Yüzyılı sergisinden, siyasi yaklaşımlar ve toplumsal etkilerini inceleyen bir seçki, 15 Eylül’den itibaren SALT Ulus, Ankara’da.

SALT Beyoğlu’nda gerçekleştirilen Yüzyılların Yüzyılı’ndan seçili işlerin yer aldığı bu sergide, yankıları hâlen süren ve bugünü şekillendiren tarihsel dönüşümler, travmatik deneyimler ve toplumsal geçişlere karşılık olarak üretilmiş yedi sanatsal ifade sunuluyor. SALT Ulus’ta gösterilmek üzere seçilen işler, çeşitli devlet kararları ve siyasi yaklaşımlar ile bunların halk üzerindeki etkilerini ve yol açtıkları toplumsal gerginlikleri yansıtıyor.

IMG3Didem Pekün’ün 2011’den bu yana üzerinde çalışmayı sürdürdüğü deneme videosu Zarlar ve İnsanlar, Chto Delat’ın sanat kolektifinin 2014 tarihli performatif film enstalasyonu The Excluded, In a Moment of Danger (Dışlanmış. Bir Tehlike Anında), Judith Raum’un eser (2014-2015) projesi, Jumana Manna ve Sille Storihle’nin 2013 yapımı The Goodness Regime (İyilik Rejimi) filmi, Shilpa Gupta’nın, Hindistan’daki Bangladeş, Bangladeş’teki Hindistan anklavlarına odaklandığı Untitled (İsimsiz) (2013-2014) enstalasyonu, Hera Büyüktaşçıyan’ın İskele (2014) işi ve Dilek Winchester’ın Okumak ve Yazmak Üzerine (2007-2015) işi de sergideki işler arasında yer alıyor.

Sergiyi 7 Kasım’a kadar Pazar ve Pazartesi hariç her gün görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için saltonline.org

Dipnot Tablet’in 233. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play