Yüzüne asit atılan genç kız aşkı buldu

Çarşamba, 2 Temmuz 2014 10:51

2012 yılında asit saldırısı kurbanı Naomi Oni, tekrardan biriyle çıkmaya başladı. Ve şimdi o gerçek aşkı bulmaya hazır.

İngiltere’de 2012 yılında yaşanan korkunç olayda 21 yaşındaki Mary Konye giydiği siyah çarşaf yardımıyla yüzünü ve kimliğini gizleyerek arkadaşı Naomi’yi iş çıkışı takip etmiş, evine girmeden önce Naomi Oni’nin önüne çıkarak sülfürik asidi genç kızın yüzüne atmıştı. Olaydan sonra 22 yaşındaki genç kızın göz kapakları, kaşları ve saçlarının bir kısmı yanmıştı.

Screen Shot 2014-07-02 at 11.01.50 AM

Hayattan korkmaya başlayan Naomi, aynada kendine baktığında intihar etmek istedi. Ve hiçbir zaman onunla evlenmek isteyen bir erkek olmayacağını düşündü. Saldırıdan iki ay sonra o zamanki sevgilisi tarafından terk edildi. Naomi bir daha hiçbir erkeğin onu çekici bulmayacağını kendine itiraf etti. Cerrahlar özenle onun yüzünü tekrardan inşa etmeye başladılar. bu ona yeniden hayat verdi. Artık aynaya bakınca korkması gerekmiyordu. Hatta birisiyle yeniden çıkmaya başladı.

‘’O benim geçmişimin izlerine değil, içime baktı.’’ Asit saldırısından sonra Naomi Oni tekrar biriyle çıkmaya başladı ve sevgilisi onun mükemmel bir insan olduğunu söylüyor.

Kaynak: Daily Mail

Çeviren: Gökçe Adıgüzel