Yüzülmesi gereken 8 mükemmel yer

Pazar, 10 Ağustos 2014 15:44

1. Ubud Gardens Hotel, Bali Asma

Ayung nehir ve eski Pura Penataran Dalem’ın Segara Tapınağı’nın nefes kesen manzarasına sahip, dik pirinç terasları üzerine inşa edilmiş bir yer, Gardens Hotel Asma Ubud.

bali2. Melissani Cave, Yunanistan

Yunan mitolojisinde, periler bu nefes kesen mağarayı ve onların güzelliği ile şok olmuş erkekler bu mağarada yüzmüş. Yüksek güneş altında, inanılmaz bir mekandır.

melissina3. Kambriyen Otel, İsviçre

Kambriyen,  gerçekten çarpıcı manzara ve  muazzam vadiler üzerinde görünen bir sonsuzluk havuzu. Muhteşem dağ manzaralı, İsviçre Alpleri’nde bozulmamış görüntüsü ile karşı karşıya kaldığınız bir yer.

isviçre4. Şeytan Havuzu, Victoria Falls, Zambiya

Victoria Falls üzerinde 350 metre yüksekliğinde olan ve kenarına yüzücüleri süpürmek için yeterince güçlü. Bir kaç hafta boyunca, kuru sezon su düzeylerini düşürür ve sizi ve şeytanın havuzu denilen ölümcül damla arasında doğal bir bariyer oluşturur. Eğer yeterince cesursanız yüzebilirsiniz.

zambiya5. Marina Bay Sands, Singapur

Bu üçlü-gökdelen otelin çatısında bir tekne şeklindeki sonsuzluk havuzu bulunuyor. Yüzücüler Singapur silüetinin en muhteşem manzarasını görme şansına sahiptir.

singapur6. Pamukkale Kaplıcaları, Türkiye
Milyonlarca yıl boyunca, Pamukkale Kaplıcaları bir yüzücünün rüyaya manzarası haline geldi. Buz ve kardan yapılmış gibi görünse de, zemin beyaz kireçtaşı ile kaplanmıştır.
pamukk
7. Hearst Kalesi, Kaliforniya
Hearst Castle San Simeon, Kaliforniya büyüleyici tepelerde William Randolph Hearst için 1919 ve 1947 arasındaki Julia Morgan tarafından tasarlanmıştır. Kalenin havuzları, Charlie Chaplin, Charles Lindbergh ve Winston Churchill’in ev sahipliği yapmıştır.
hearts
8. Caño Cristales Nehri, Kolombiya
Fauna ve floranın geniş yaşam alanı nedeniyle, bu akan nehir, sarı, yeşil, mavi, siyah ve kırmızı renklerde görünür. Burada kayalar yaklaşık 1,2 milyar yaşında ve ziyarete gelenlere dünyanın en güzel nehir diyorlar.
cano