Yurtdışı staj için sınav programı açıklandı

Perşembe, 28 Şubat 2013 16:11

10425601-328e-47dc-ad01-9061fbac8d27_yurtdisi-egitim-2_big_bigAIESEC Türkiye, yurtdışı stajları için sınav programını açıkladı.

AIESEC Türkiye “Yurtdışı Stajları” için sınav programını açıkladı. Programa göre, “Yurtdışında Kurumsal Staj” için sınav, 17 Mart 2013 Pazar; “Yurtdışında Proje Stajı” için sınav, 24 Mart 2013 Pazar saat 11.00’da AIESEC şubelerinin bulunduğu illerde ve KKTC’de yapılacak.

Sınav için başvurular, AIESEC’in üniversitelerde açtığı standlardan veya internship.aiesec.org.tr adresinden yapılabiliyor.

6 hafta 1.5 yıl arası yurtdışında staj imkanı!
AIESEC’in yurtdışı kurumsal stajlar kapsamında öğrenciler veya yeni mezunlar, yurtdışında bir firmada 6 hafta ile 1.5 yıl arasında staj yapabiliyor. AIESEC ayrıca, toplumsal gelişim programları çerçevesinde uluslararası sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışma imkânı da sunuyor. AIESEC her yıl Ekim ve Mart aylarında, yurtdışına gitmek isteyen gençler için İngilizce sınavı gerçekleştiriyor.

113 ülkede staj
AIESEC Türkiye Uluslararası Stajlar Koordinatörü Candeniz Önkol, yaptığı değerlendirmede; “Gençler artık mezun olmadan önce yetkinliklerini geliştirebilecekleri alanlara yöneliyor. Dünyanın 113 ülkesinde, 1954 yılından bu yana da Türkiye’de faaliyet gösteren AIESEC; yıllardır gençlerin dünya vatandaşı olma yolundaki gelişimlerine katkıda bulunuyor. Gençler hem yabancı dillerini geliştirip, kendi alanlarında uzman kişilerle çalışıyor; hem de bu uluslararası iş tecrübesine CV’lerinde yer vererek diğer adaylar arasında bir adım öne geçiyorlar. Ayrıca gençlere, birçok ülkeden arkadaş edinerek farklı kültürleri öğrenme ve sosyal sorumluluk bilinci kazanma fırsatı da sunuyoruz.” dedi.