“Yurt Dışından Öğrenciler Kızlı Erkekli Evleri Anlatıyor” kapağı ile Dipnot Tablet’in 138. sayısı çıktı

1
Cumartesi, 9 Kasım 2013 11:12

Kapak_v (1)Dipnot Tablet’in bu haftaki sayısında gündeme damgasını vuran kızlı erkekli tartışma var. Muhafazakar öğrencilerin kızlı erkekli tartışmasına yaklaşımını duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Tartışmaya farklı bir açıdan bakan İldem Wilson son dönemde yaşanan öğrenci intiharlarını kaleme aldı. Rakamlar hiç de iç açıcı değil.

Nazlıcan Yöney Meclis’te uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir konuşma yapan Şafak Pavey’i ve “Kadınlığa Giriş 101″i yazdı.

Sosyal medyada en çok karşılaşılan konulardan biri şüphesizki hakaret ve nefret söylemleri… Oğuz Kara sosyal medyadaki bu söylemleri ve hukuki sonuçlarını mercek altına aldı. Okuyun ki sizin de başınız bir gün yanmasın!

Çağla Gillis İstanbul’da geleneksel hale gelen ve her sene ayrı bir heyecanla açılan kitap fuarını gezdi. Fuarda karşılaştığı ilginç notları paylaştı: Kitap kurtlarının zorlu metrobüs yolculuğundan sonra dağları tepeleri aşıp taa Beylikdüzü’ne kadar gelmesi takdire şayan. Ama…

Erdi Aydemir Fenerbahçe’de yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım’ı kaleme aldı. Başkanlık yarışını değerlendiren Aydemir, Yıldırım’ın UEFA’ya karşı şike mücadelesini ve garip çekiciliğini (!) yazdı.

Tarhan Gürhan Behzat Ç.’nin son filmi Ankara Yanıyor’un vizyona girmesinin ardından ‘Akbaba’yı sorguya aldı. Gürhan’ın dizide akbaba lakaplı oyuncu Berkan Sal ile yaptığı röportaj yalnızca Dipnot Tablet’te.

Hepsi ve daha fazlası Dipnot Tablet’in 138. sayısında.

iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr