Youtube’un yeni fenomeni Danla Biliç: ” ‘Olmadı, baştan çek’ insanı değilim ben”

Çarşamba, 11 Ocak 2017 16:57

HAZIRLAYAN: Hilal Akkuzu

Son günlerde çok konuşulan ve hızla takip edilmeye başlanan bir isim var: Danla Biliç… Youtube’da yayınladığı makyaj videolarıyla çok kısa bir sürede 1 milyonu bulan izlenme sayısına ve 206 bin aboneye ulaştı… Makyaj videoları çeken yığınla insan arasından esprili kişiliği, videolarına koyduğu yaratıcı isimleri ve içten tavrıyla sıyrıldı… Yetenekli Youtuber Danla Biliç sorularımıza da aynı sıcakkanlı tavrıyla cevap verdi…

Öncelikle sizi daha yakından tanıyalım..Kimdir Danla Biliç?

23 yaşında asla okulu bitiremeyen bir psikoloji öğrencisiyim. 6 senedir İstanbul’da yaşıyorum, çok bir özelliğim yok.

Youtube’ta birçok makyaj kanalı var.. Sizi diğerlerinden ne ayırdı? Bu kadar kısa bir sürede yakaladığınız yüksek oranda izlenme başarısını neye borçlusunuz?

Antipatik gelebilir diğer vloggerlara bu söylediğim ama diğerleri gibi “olmadı baştan çek” insanı değilim ben. Yaptığım makyajı önceden çalışmıyorum, makyaj yaparken susmuyorum… Beni sevmelerinin en büyük sebebi de bu.

Diğer makyaj kanallarına kıyasla kitlenizin içinde erkekler de var..Onlar da izliyor,onlar da yorum yapıyor..Bir makyaj kanalı olup da erkeklerin nasıl dikkatini çektiniz?

Evet çok mutluyum bu yüzden. Hatta bazen kızlardan çok erkekler videolarımdan görüntü alıp esprili tweetler atıyorlar. Gözümden yaş geliyo bazen gülerken. Sebebi de az önce dediğim gibi susmuyorum asla, sürekli birşeyler anlatıyorum, sadece makyaj yapmıyorum yani.

Video başlıklarınız o kadar hayattan,o kadar bize dair ki adeta beni izle diye bağırıyor..Videolardaki tespitlerse” ben böyle birini tanıyorum yahu” dedirtiyor..Bu tespitler nereden geliyor?

Bana hep bu videolardaki kız sensin diye eleştiri geliyor. E ben değilim demedim ki? Kendi okuduğum üniversite ile ilgili video çektim, sarı peruk takıp sarışınlarla dalga geçtim, 1 hafta sonra gidip saçlarımı sarıya boyattım. Hem kendimi hem çevremizdeki kızları anlatıyorum. O yüzden samimi geliyor herkese. Ne kadar kızsalar da biliyorum o kızları çok yakından tanıyorlar.

Videolarınızda bahsettiğiniz kişiler dediğimiz gibi hep tanıdık..Hiç” bu benim yahu azıcık insaflı davran” dedikleri oldu mu?Ya da güzel tepkilerin yanında “canım eniştem” diyen ablalardan tepkiler aldınız mı mesela? 

Tabi hatta yakın çevremdeki arkadaşlarımın arayıp Danla sen o videoda beni mi anlattın diye sitem ettikleri oluyor, evet diyorum. Binlerce mesaj alıyorum bu videoda beni anlatmışsın diye ama benim izleyici kitlem o kadar eleştiriye açık, o kadar esprinin ne olduğunu biliyor ki herkes kendiyle, birbiriyle dalga geçiyor. Çok eğlenceliler.

Mizah yeteneğiniz doğallığınızla birleştiğinde ortaya çok keyifli bir iş çıkmış. Gerçekten videoların bazı yerlerinde kahkahalarımıza engel olamıyoruz..Ben bir yapımcı olsam mesela bir sitcom için teklifte bulunurdum size..Hiç gelmeye başladı mı böyle teklifler?Ya da planlarınız arasında oyunculuk var mı?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Gelen teklifler var tabi ama şımarıklık mı bilmiyorum hiç içimize sinen bir şey olmadı. Çok iyi bir iş çıktı ortaya. Az önce de dediğim gibi espriden anlayan, özgüvenli kısaca çok güzel bi izleyici kitlem var, onları içimize sinmeyen bir işle köreltmek istemeyiz. Daha çok başındayım. İleride umarım çok daha güzel şeyler olur.

Kanalı bundan sonrası için nereye taşımayı düşünüyorsunuz? Var mı yeni fikirler projeler?

Çok güzel bir projemiz var, yakında duyurmayı planlıyoruz zaten. Hatta gördükten sonra “aa Danla tamam bu iş senlik” dediğinizi şimdiden duyar gibiyim :) Çok güzel planlarımız var ekibimle, umarım hepsi gerçekleşir.