Yolsuzluk operasyonunda çarpıcı iddia: Bakan çocukları da gözaltına alındı

Salı, 17 Aralık 2013 10:31

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında operasyon başlattı.

Polis ekipleri, sabaha karşı eş zamanlı olarak 20 adrese operasyon düzenledi. Bu kişilerin bulunduğu adreslerde arama başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre; aralarında işadamı, bürokrat ve bazı siyasetçilerin yakınlarının da bulunduğu 37 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de ifadesine başvurulmak üzere emniyete çağrıldığı öğrenildi.

Bir başka iddiaya göre ise operasyon kapsamında gözaltına alınan isimler arasında bakan çocukları da var. Bu isimlerin ise Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğulları olduğu öne sürülüyor.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, işadamı Ali Ağaoğlu’nun ihtiyaç duyulan bir ifadeyi vermek üzere emniyete davet edildiğini, gözaltında olmadığını söyledi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan da bulunuyor. Polis ekipleri şu anda Ataşehir’de bulunan Halk Bankası Genel Merkezi’nde arama yapıyor.

Hangi isimlerin ifadesine başvurulduğu, hangi isimlerin ise gözaltına alındığı henüz belli değil.

Tags