‘Yoga Tarikatları: Rahatlamaya Gittiler, Gerildiler’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 174. sayısı çıktı

Cumartesi, 19 Temmuz 2014 14:15

Dipnot Tablet’in 174. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Yoga Tarikatları: Rahatlamaya Gittiler, Gerildiler’ kapağı ile çıktı. Kapak_v (1) Türkiye’nin en ünlü yoga hocalarından Akif Manaf, ‘dolandırıcılık’ ve ‘cinsel istismar’ suçlarından gözaltına alındı. Olayın perde arkası ne? Yogada bu tarz bir yakınlaşma söz konusu olabilir mi? Akif Manaf’ın öğretileri neler? Hepsini dosya haberimizde bulabilirsiniz.

İsrail Filistin’e hava harekatı sonrası kara harekatı da başlattı. İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yöneticisi Dr. Ahmet Emin Dağ ‘Filistin Meselesinde Gazze’den Atılan Füzeler Olmasa Barış Gelecek mi?’ sorusunu Dipnot Tablet için yazdı.

Kalebodur ile Mimarlık bu hafta yine dolu dolu. Herkes İçin Mimarlık Derneği’nin yürüttüğü Atıl Köy Okulları Projesi’nin yeni durağı İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Ovakent köyü oldu. Bütün detaylar Dipnot Tablet’in yeni sayısında. Ayrıca 1862 yılında Napoleon Bonapart tarafından faaliyete geçirilen tarihi La Spezia Arsenale Cephaneliğin kentsel dönüşümünü Türk mimar kardeşler Sunay Erdem ve Günay Erdem’in projesine göre yapılacak. Haftanın mimarı köşesinde ise Can Çinici’nin en güzel yapıları yer alıyor.

Mahmut Güleç’in hazırladığı kitap müzik köşesi yine çok renkli. Bu hafta ne dinlemeliyiz, yeni çıkan kitaplar hangisi diyorsanız Dipnot Tablet’in #kitapmüzik köşesine mutlaka bakmalısınız.

Dipnot Tablet sinema köşesinde Ali Arıkan en iyi bağımsız bilimkurgu fimlerini Dipnot Tablet için listeledi.

Best Model of Turkey 2014 birincisi Cansu Melis Karakuş yarışmayı, hayatını ve hedeflerini Dipnot Tablet’e anlattı.

Bir kişinin Facebook hesabı o kişi hakkında ne anlatabilir? Soma’da maen faciasında hayatını kaybeden Cemal Yıldız’ın Facebook hesabını ve neler anlattığını İldem Wilson kaleme aldı.

French Oje, Dipnot Tablet’te bu hafta vizyon toplantısından, ter kokusuna oradan yaz sıcaklarına kadar aklına takılanlarını kaleme aldı.

Dünyanın en iyi 50 yemek bloggerı arasında yer alan Cenk Sönmezsoy’un yeni kitabı ‘Cafe Fernando: Bir pasta yaptım, yanağını dayar uyursun’ çıktı. Sönmezsoy kitabı hakkında Dipnot Tablet’e çikolata tadından açıklamalarda bulundu.

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız. Murat Menteş’in Dipnot Tablet için hazırladığı Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

Sosyal medya iletişim alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Hepsini kolaştırmak adına çıkan ‘Yo’ uygulamasını Göksan Kadayıfçı Dipnot Tablet için yazdı.

Suriyeli mülteci sayısı 1.5 milyona ulaşmış durumda.Hergün sokaklarda gördüğümüz mülteciler ne istiyor? Neler yaşıyorlar? Yeni Türkiye’nin yeni sendromu  Suriyelileri Ali Mendillioğlu yerine gitti ve gözlemlerini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Evli çiftler bu yazıyı mutlaka okumalı. Evlilikte istenmeyenler sorunları önüne nasıl geçersiniz? Anlaşmazlıklar nasıl çıkıyor? Aşkım Kapışmak Dipnot Tablet 174. sayı için kaleme aldı.

Yaz geldi, nereye gidelim diye düşünüyorsanız ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta büyülü topraklara; Hindistan’a ve Taj Mahal’e götürüyoruz.

Yaz aşkları mı yaz sporları mı? Barış Çunguroğlu her ikisini de sizin için yazdı. Hepsi Dipnot Tablet 174. sayıda…

Tarihte ilk defa bir Türk Dünya Kupası kazandı. Cem Pelister Almanya ile bu zaferi tadan Mesut Özil’in hayatını ve bilmedikleriklerinizi Dipnot Tablet için yazdı.

Siz de mi babanızla sorun yaşıyorsunuz? Funda Mentaloğlu kendi deneyimlerinden yola çıkarak bu sorunu nasıl aşacağınızı Dipnot Tablet 174. sayıda anlatıyor.

Kasaba komedisi denildiğinde akla gelen dizilere bir yenisi daha eklendi: Güzel Köylü. Gizem Kaboğlu hayalinde kabasa hayali kuranların dizisi olan Güzel Köylü’ye dair izlenimlerini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Dünya Kupası geride kaldı. Peki en iyi 11 hangisiydi? Uğur Meleke Dipnot Tablet için Dünya Kupası’nın en iyi ilk 11′ini hazırladı.

İsrail Filistin’e hava harekatı sonrası kara harekatı da başlattı. İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yöneticisi Dr. Ahmet Emin Dağ ‘Filistin Meselesinde Gazze’den Atılan Füzeler Olmasa Barış Gelecek mi?’ sorusunu Dipnot Tablet için yazdı.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Hallerin’de Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 174. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play