Yılmaz Vural: R.Carlos o lisansla sahaya çıkarsa ortalığı birbirine sokarım

Salı, 13 Ağustos 2013 10:14

271220121452378943437_2Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, Roberto Carlos’un Peru’dan aldığı lisans konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şu anda takım çalıştırmayan Yılmaz Vural, Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos’un lisans alıp maçlara çıkacak olmasının kendisine yapılan bir ayrıcalık olduğunu belirterek, ” Türkiye ‘de ilk okul diploması ya da orta okul diploması olanlar teknik direktörlük kurslarına katılamıyorlar. Lisans yapamıyorlar daha doğrusu. Bu konuda da Tugay Kerimoğlu, Arif Erdem, Suat Kaya ve bir sürü etkilenmiş arkadaşımıza federasyon lisans yapma müsadesi vermiyor. Bu kardeşlerimiz Kore ve Japonya’daki Dünya Kupası’nda 3. olan Milli takımımızda oynadıkları için A Lisans’ı verildi. Buna rağmen onları Pro-Lisans’a almıyorlar. Milli takıma hizmet etmiş kardeşlerimiz bunlar” dedi.

NTV Spor ‘a konuşan Vural, “Şimdi Roberto Carlos gelmiş, daha topu bir sene evvel bırakmış. Peru’dan bir lisans almış. Aldığın o lisansı A yapacaksın, Pro yapacaksın. Ve şimdi Türkiye’nin çok önemli bir takımında görev alıyor. Yanlış anlaşılmasın, ama bu kadar gayri ciddi bir tavır olmaz. Eğer Roberto Carlos bu ülkede teknik direktörlük lisansı var diye çalıştırılacaksa, o zaman bizim bütün bu kardeşlerimize bu yolu açmaları gerekir. Bizler bu lisansları almak için neden bu emekleri veriyoruz? Bu kadar kolay mı bu iş? Tamam futbol oynadın, karşılığını aldın. Teknik adam olacaksan, o işin raconu neyse onu yapacaksın kardeşim. İyi futbolcusun diye iyi antrenör olacaksın diye bir kural yok. TFF’yi takip ediyorum, eğer Roberto Carlos sahaya çıkarsa ortalığı birbirine sokarım” ifadelerini kullandı.