‘Yılmaz Güney’in İmralı Günleri’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 186. sayısı çıktı

Cuma, 10 Ekim 2014 16:12

Dipnot Tablet’in 186. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Çirkin Kral Yılmaz Güney’in İmralı Günleri’ kapağı ile çıktı.

Kapak_vTürk sinemasının efsane ismi Yılmaz Güney’in İmralı Yarıaçık Cezaevi’ndeki günlerini anlatan ‘İmralı Günlerinde Yılmaz Güney’ fotobiyografisi yayınlandı. Rabia Çelik, 1980′de İmralı’ya gidip Yılmaz Güney’in bu fotoğrafları çeken fotoğrafçısı Ahmet Boga ile konuştu. Birbirinden özel fotoğraflar ve Yılmaz Güney’in adadaki günleri bu söyleşide…

Türkiye’nin en iyi sinema yazarlarından Ali Arıkan, Amerikan televizyonlarına damgasını vuran Twin Peaks’in (İkiz Tepeler) geri dönüşünü kaleme aldı.

Kalebodur’la Mimarlık yine dolu dolu. Modern mimarlığın başyapıtı: MODULOR, Dünya Mimarlık Festivali’nden Emre Arolat’a verilen 2 ödül, Abu Dhabi’ye açılacak olan Louvre Müzesi ve Rotterdam’da bir AVM’ye yapılan 36 bin metrekarelik duvar resminin detayları Kalebodur ile Mimarlık’ta Dipnot Tablet 186. sayıda…

Kobani eylemleri tüm Türkiye’ye sıçradı. Ali Mendillioğlu, Bağcılar’a gitti ve Kobani ateşine o semtin gözünden baktı.

Efsane oyunucu ve yönetmen Yılmaz Güney’in unutulmaz 5 sahnesi.. Dipnot Tablet 186. sayıda…

Kurban Bayramı’nda 34 kişi hayatını kaybetti, 154 kişi yaralandı. Barış Çunguroğlu, zayıf olduğumuz bir yanı ilk yardımı Dipnot Tablet için kaleme aldı.

IŞİD yükleniyor, Kobani savaşmaya devam ediyor. Kobani neden önemli? Muhsin Kızılkaya anlatıyor…

Funda Mentaloğlu, ilk bakışta anlaşılmayan arkadaş olunamayan kadınları Dipnot Tablet için yazdı.

Selin Babacan, geleceği şekillendiren marka Nike’ın reklamlarını Dipnot Tablet için araştırdı.

IŞİD ile YPG Kobani’de savaşmaya devam ediyor. Bu savaşın etkileri Türkiye’ye sıçradı ve 31 kişi hayatını kaybetti. Kobani ateşi Türkiye’ye nasıl sıçradı? Hepsi Dipnot Tablet 186. sayıda…

GORA, AROG, Ejder Kapanı, İkinci Bahar, Bir İstanbul Masalı ve Muhteşem Yüzyıl gibi filmlerin ve dizilerin başarılı oyuncusu Ozan Güven’in portresi Gizem Merve Kaboğlu‘nun kaleminden bu hafta Dipnot Tablet 186. sayıda…

İnternet ile hayatımıza giren paylaşım ekonomisi nedir? Son yılların yeni trendi paylaşım ekonomisini nasıl kullanabilirsiniz? Göksan Kadayıfçı tüm detayları Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Merakla beklenen oyun Godus çıktı. Tanrıların oyunu Godus’u ve Türk kullanıcıların oyuna tepkilerini İldem Wilson Dipnot Tablet için yazdı.

Ayşe Irmak Şen, Moda Editörü Hülya Aslan ile tesettür modasının şifrelerini Dipnot Tablet için konuştu.

Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta ‘Matrix Şehri: San Francisco’ya götürüyoruz.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

LookCloser köşemizde bu hafta  Sıradışılığın Kusursuzlukla Buluştuğu Nokta Sasha Pivovarova var.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 186. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play