Yılmaz Erdoğan: Kıvanç Helal Brad

Cuma, 8 Mart 2013 09:52

 8f066kivancYılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, 22 Şubat’ta vizyona giren“Kelebeğin Rüyası” filmi için dün Beşiktaş Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Erdoğan’ın yanı sıra filmin başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat da katıldı.

HELAL BRAD

Tatlıtuğ, “Size Ortadoğu ve Türkiye’nin Brad Pitt’i deniliyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?“ sorusuna “Öyle mi diyorlar, bilmiyorum” yanıtını verirken, Yılmaz Erdoğan “Bizim BKM oyuncularından Eser Yenenler, Kıvanç için ‘Helal Brad’ dedi, olay bitti. Ben de artık onu yurtdışında ‘Helal Brad’ diyetanıtıyorum” dedi.

Erdoğan ayrıca Zonguldaklı şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun yaşamını anlatan “Kelebeğin Rüyası”nın ’entelektüel bir sanat filmi’ olmadığını söyledi: “Sanat filmi diye yanlış algılanmasın, izleyen herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir film oldu.”

“Kelebeğin Rüyası”nın Ortadoğu’da dört bölümlük mini dizi olarakyayınlanacağını belirten Erdoğan, filmin tiyatro oyununun da yapılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Tatlıtuğ, daha önce Grease Müzikali’nde oynadığını belirterek ”Tiyatro yapmayı çok isterim” dedi.