Yılmaz Erdoğan bu kez Şeyh Said filmi çekecek!

Pazar, 14 Nisan 2013 12:33

kelebeğin-rüyası-yılmaz-erdoğanEşi Belçim Erdoğan’ın ricası üzerine ünlü yönetmen Yılmaz Erdoğan Şeyh Sait filmi çekecek.

Bugün Gazetesi’nden Okan Işık’ın haberine göre, yönetmenliğini yaptığı Kelebeğin Rüyası filmiyle büyük beğeni toplayan Yılmaz Erdoğan, şu aralar dikkat çekici yeni bir film projesi üstünde çalışmaya başladı. Erdoğan, adını Cumhuriyet tarihine bir ayaklanma ile yazdırmış olan Şeyh Sait’in filmini çekmeye hazırlanıyor.

ÖZEL RİCA
Yılmaz Erdoğan’a bu fikri eşi Belçim Bilgin verdi. Şeyh Sait’in, dedesinin ağabeyi olduğunu belirten Belçim Bilgin, ” Şeyh Sait’in hayatında anlatılması gereken birçok hikâye var. Bunu Yılmaz işlerse, insanlar bu konuya başka açılardan da bakabilir. Bu konuda Yılmaz’a ricada bulundum ” şeklinde konuştu. Bilgin, eşinin bu isteğine sıcak baktığı ve bu konu üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

OYUNCULUĞUMU EN ÇOK EŞİM ELEŞTİRİR
Oyunculuk konusunda eşinden torpilli olduğunu söyleyen çevrelere de cevap veren Belçim Bilgin, ” Bu konuda konuşulanların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Zira oyunculuk konusunda beni en sert şekilde eleştirin insan yine Yılmaz Erdoğan’dır” dedi.

Belçim Bilgin’in başrolünde oynadığı ‘Sessiz’ adlı kısa film geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü almıştı.

Tags