Yılın ilk karı yağdı

Perşembe, 3 Ekim 2013 12:26

138078811024634Meteoroloji, hava sıcaklığının gece sıfırın altında 7 dereceye kadar düşüğü Uludağ’da, kar yağışının cumartesi gününe kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini bildirdi.

Soğuk ve yağışlı hava Marmara Bölgesi’ni de etkisi altına aldı. Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’a, mevsimin ilk karı bu sabah saat 07.30 sıralarında düştü. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 7 derece gündüz ise sıfırın altında 3 derece ölçüldüğü Uludağ’da, kar yağışının cumartesi gününe kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini bildirildi.

Halen tüm işletmelerin kapalı olduğu 5 bin yatak kapasiteli Uludağ’da 16 otel, 13 misafirhane bulunuyor.

KARTALKAYA’YA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI
Bolu’nun kayak merkezi Kartalkaya’ya mevsimin ilk karı yağdı. Kar kalınlığı 5 santime ulaşırken, kar yağışının iki gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

Köroğlu Dağları’nın zirvesindeki 2 bin rakımlı Kartalkaya’ya mevsimin ilk karı düştü. Kent merkezinde hava sıcaklığı 7 dereceye düşerken, aralıklarla yağmur yağışı etkili oluyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye düştüğü Kartalkaya’da ise yağmur yağışının yerini kar aldı. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu her yer beyaza büründü. Kar kalınlığı 5 santime ulaşırken, kar yağışının cuma ve cumartesi günü de etkili olması bekleniyor. (DHA)

Tags