“Yeni Neslin Hastalığı Ekran Bağımlılığı” kapağı ile Dipnot Tablet’in 137. sayısı çıktı

Cuma, 1 Kasım 2013 17:51

Ekran bağımlığı denilince dünyada ilk akla gelen ülke Güney Kore yeni neslin bu hastalığı ile nasıl mücadele ediyor? Pskiyatristler bu konuda ne diyorlar?

Peki ya Silikon Vadisi’nde çalışan teknoloji “tanrıları” çocuklarını nasıl bir okula gönderiyordur sizce? Hemen söyleyelim, teknolojinin yasak olduğu okullara! İldem Wilson bu okulun tüm detaylarını “ Vadi’nin çocuklarına bilgisayar ekranı yasak” başlığı ile bu haftaki Dipnot Tablet’de yazdı.

Bu hafta Ece Eliboloğlu’nun Kalebodur’la Mimarlık köşesinde 31. Arkiv buluşması ve “sürdürülebilir yaşam” konsepti var.

Wings ile News York’a göz gezdirmeden New York’a gitmeyin. New York’ta nerde kalınır, Nerede yemek yenir hepsi Wings ile New York sayfasında.

Çağla Gillis bu hafta Beyoğlunun seslerini yazdı. Beyoğlu sokaklarında müzik yapan yabancı gruplarla ve müzikleri ile bu haftaki Dipnot Tablet’de buluşun.

Nazlıcan Yöney bu hafta Twentysomething’ler yazısında 20′li yaşları yazdı. Neyi istemediğini bilenlerden mısınız? Peki ya ne istediğinizi biliyor musunuz?

Ve gündemin en sıcak konusu: Başörtülü Milletvekilleri. Van Yüzüncü Yıl Üniveristesinden Dr. Zehra Yılmaz’ın “Başörtülü milletvekilini kadın hakları üzerinden tartışabilir miyiz?” başlıklı yazısını kaçırmayın.

Hepsi ve daha fazlası Dipnot Tablet’in 137. sayısında

iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr