Yazlık Sinema perdeleri açılsın

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 13:00

Sıcak havalarda kapalı alanlardan sıkılıp kendini dışarı atmak isteyenler için yazlık mekanlar birebir. Bu mekanlardan en fazla rağbet görenler arasında artık yazlık sinemalar da var. Yeni neslin pek alışık olmadığı bu sinema deneyimini bu yaz İstanbul’un birçok yerinde görüyoruz. İzleyiciyi yazlık sinema ile buluşturan mekanlar, büyük minderlere uzanıp açık havada film keyfi yapmak isteyen sinemaseverleri bekliyor. Bizde Dipnot Tablet okurları için bu sinemaları araştırdık.

çengelköyÇengelköy Yazlık Sinema

Haziran ayında başlayan açık hava film gösterimleri,14 Temmuz – 19 Temmuz tarihleri arasında Mucize filmi ile devam ediyor. Hemen sonraki bir hafta Deliha filmi gösterimde. Birer hafta süre ile gösterilen filmler, Son Umut, Manda Yuvası ve Mandıra Filozofu sırasıyla haftalık olarak gösterimde olacak.  Çengelköy Halı Saha tesislerinin içerisinde her akşam 21:45 seyir başlıyor. Hava ve seyirci durumuna göre program Eylül ayına kadar devam edecek.

boğaziçiBoğaziçi Üniversitesi Yazlık Sinema

Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü’nün (BÜSK) açık hava film gösterimleri Temmuz ayı boyunca da devam ediyor. Gösterimler her hafta salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 21.00′de Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydan’da gerçekleştiriliyor. Program şöyle:

16 Temmuz Perşembe: “Leviathan”

21 Temmuz Salı: “The Imitation Game”

22 Temmuz Çarşamba: “Vavien”

23 Temmuz Perşembe: “Jagten”

28 Temmuz Salı: “Once Upon A Time In West”

29 Temmuz Çarşamba: “Cloud Atlas”

30 Temmuz Perşembe: “Mommy”

zorlucenterZorlu Center Yazlık Sinema

Zorlu Center da bu ay sinemaseverlere açık hava deneyimi sunanlardan. Temmuz ayında da  her Çarşamba saat 21.00′de Zorlu Center meydan katı park alanında gösterim devam ediyor. Ağustos ayında da devam edecek program Zorlu’nun etkinlik sayfasından takip edilebilir. Temmuz ayı programı ise şöyle:

15 Temmuz Çarşamba: Aşk Sana Benzer

22 Temmuz Çarşamba: Son Umut

29 Temmuz Çarşamba: Madagaskar Penguenleri

enkaENKA Yazlık Sinema

Bu yıl, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları kapsamındaki programda film gösterimlerine de yer veriliyor. Temmuz sonuna kadar devam edecek gösterimler ENKA Eşref Denizhan açık Hava Tiyatrosu’nda salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 21:15′te gösteriliyor.

21 Temmuz – Interstellar – Yıldızlararası

22 Temmuz – Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

23 Temmuz – Transcendence – Evrim

28 Temmuz – Danny Collins

29 Temmuz – Woman in Gold – Altın Kadın

30 Temmuz – Insurgent – Kuralsız

Hazırlayan: NAGİHAN GİRİT

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 226. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play