Yaz sezonunun en yeni uygulamaları

Pazartesi, 8 Haziran 2015 10:02

Her gün binlerce uygulama piyasaya çıkıyor ve hepsini takip etmemiz zaten imkânsız. Bu yüzden en son çıkan ve benim de beğendiğim farklı uygulamaları bu hafta sizler için listeledim. Buyurun buradan yakın:

Google PhotosGoogle Photos

Google son olarak Google Photos uygulamasını çıkararak yazın fotoğraf ve video çekenlere büyük bir iyilik yapmış oldu. Google Photos uygulamasının amacı fotoğraf ve videolarınız için bir depolama merkezi olmak. Böylece telefonunuzda herhangi bir kapasite sorunu da yaşamamış oluyorsunuz. İstediğiniz kadar dosyayı Google Photos’a ücretsiz bir şekilde yükleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama, fotoğraflarda ne olduğunu otomatik olarak algılıyor ve kategorilere ayırıyor. Böylece binlerce fotoğraf arasından arama yapmanızı da kolaylaştırıyor.

Duet DisplayDuet Display

iPad’i olanlara güzel bir haberim var. Duet Display uygulaması iPad’inizi ikinci bir ekran olarak kullanmanızı sağlıyor. iPad’inizi şarj yerinden bilgisayarınıza bağladığınızda artık ikinci bir ekrana sahip oluyorsunuz. Başta sadece Mac’ler için olan bu özellik artık tüm PC’lerde geçerli. Bu özelliğin bir de bedeli var: 15,99 dolar.

sunriseSunrise

Siz de benim gibi telefonun kendi takviminden memnun değilseniz Sunrise uygulamasını tavsiye ederim. Çoğu kişiye göre Sunrise şu ana kadar yapılmış en iyi takvim uygulaması ve gelen son güncelleme ile yerini daha da sağlamlaştırdı. Yeni klavye özelliği ile artık takviminize hızlı bir şekilde bakıp düzenleme yapabiliyorsunuz. Aynı klavye gibi ekranın altından çıkan ufak ekranda tüm takviminizi görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaya girip de ekran değiştirmenize gerek yok.

Hazırlayan: GÖKSAN KADAYIFÇI

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 220. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play