“Yayında taraftarın sesi kısıldı” iddialarına Bakan Kılıç’tan yanıt

Pazartesi, 19 Ağustos 2013 14:31

fft64_mf1602160Dün akşam gerçekleşen Beşiktaş-Trabzonspor maçında taraftarların protestoları sırasında yayının sesini kestiği gerekçesiyle Lig TV’ye büyük tepki yağarken, Bakan Kılıç’tan konu hakkında bir açıklama geldi.

Dün akşam Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşen Beşiktaş -Trabzonspor maçına tribünlerden gelen Gezi Parkı protestosu damgasını vurdu.

Ancak taraftarlar, protestolar sırasında yayının sesini kestiği gerekçesiyle Lig TV’ye büyük tepki gösterdi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla görüşlerini dile getiren çok sayıda taraftar, ayrıca TMSF bünyesinde faaliyet gösteren yayıncı kuruluşun da çağrı merkezini arayarak, tepkilerini dile getirdi. Hatta çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde kampanya başlatan taraftar grupları, LİG TV aboneliklerini iptal etme yönünde girişimler başlatma yoluna gittiler.

SADECE SPİKERİN SESİ DUYULDU

Karşılaşma öncesi uzun süre “Her yer Taksim her yer direniş” ve “Sık bakalım, biber gazı sık bakalım” tezahüratları yapan Beşiktaş taraftarı, “Biber Gazı oley” tezahüratları ile Çevik Kuvvet’e tepki göstermişti. Yayın sırasında ise birçok kez tribünlerden gelen seslerin tamamen kesildiğini ve sadece spikerin sesinin duyulduğunu ifade eden taraftarlar, bunun özellikle maç öncesi ve maç sonuna doğru yoğunlaşan protestolarda görüldüğünü belirttiler.

Olayın sosyal medyada alevlenmesi üzerine Twitter hesabından bir açıklama yapma yoluna giden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Kılıç; “Lig TV’nin Hükümet arzusuyla tribünlerin sesini kestiği iddiası yalan. Ne böyle bir istek oldu, ne de yayında ses kesildi!” dedi.”

Tags