Yatacak yeri yok!

Pazartesi, 6 Mayıs 2013 15:15

1323ABD’nin Boston kentinde 15 Nisan’da düzenlenen Uluslararası Boston Maratonu’nu hedef alan çifte bombalı saldırının şüphelisi Tamerlan Tsarnayev için hâlâ mezarlık bulunamadı.

Saldırıdan dört gün sonra polisle girdiği çatışmada ölen Tamerlan’ın ölüm belgesi önceki gün ilk kez açıklandı. Belgeye göre Tamerlan, 19 Nisan’da yerel saatle 01.35’te polisle girdiği çatışmada aldığı kurşun yaraları ve künt travmadan yaşamını yitirdi. Tsarnayev’in cenazesinin defnedilmesi işlemi ise ikinci bir levazımatçı şirkete verildi. Tsarnayev’e mezar yeri bulmakla görevlendirilen Massachusetts’teki Worcester cenaze evinin direktörü Peter Stefan, mezar yeri bulmaya çalıştığını ancak kimsenin bu işe karışmak istemediğini söyledi.

Dul eşine sıkı takip

Öte yandan Boston Maraton saldırısının gerçekleştiği bölgede bomba yapmak için kullanılan düdüklü tencerenin parçasında bulunan kadın DNA’sının, Tamerlan’ın eşi Katherine Russell’le uyuşmadığı belirtildi. FBI, bilgisayarında cihad yanlısı sitelere girildiği anlaşılan Russell’ın saldırıyı önceden bilip bilmediğini araştırıyor.