Yaşım 70, işim vücut geliştirme!

Pazartesi, 15 Temmuz 2013 14:42

fft64_mf1546413Amerika’da düzenlenen bir fitness yarışmasında 50 yaş üstü sporcular yarıştı. En büyük rekabetse 70 yaş üstü kategorisinde yaşandı.

Vücut geliştirme dendiğinde akla hemen gençler geliyor olabilir. Ancak bu kez, sözkonusu sporcular en az 50 yaşında olan anneanne ve dedeler. Carl, 75 yaşında. Jim deseniz 77. Ama yaşları, onların bu işe gönül vermelerine engel değil.

Amerika , Güney Florida’da düzenlenen bir fitness yarışmasında rekabet eden bu sporcular, yaşın sadece bir rakam olduğu görüşünde. 1980’lerde de vücut geliştirme yaptığını söyleyen ve yarışmada 70 yaş kategorisinde yarışan Carl, 70 yaş üstü yarışmacıların sayısının çok olmasından memnun. Kendine şaşıranlara da yanıtı hazır: “Evde pinekleyip duracaklarına, daha çok insanın bu sporu yapıyor olması harika bence. ”

Endorfin patlaması için yaşadığını anlatan 51 yaşındaki Evelyn ise vücut geliştirme yapmaya devam edeceğe benziyor. Evelyn’e göre bu spor, onun kanında var. 64 yaşındaki Rick Meyer de, kaslarını gururla sergileyenlerden: “Güçlü ve sağlıklı olursan, aileni mutlu edersin.”