Yamyam vakası bu kez polisten

Çarşamba, 27 Şubat 2013 10:50

136190623650522Yamyam olaylarına bir yenisi ABD’de polisten geldi. New York kentinin polisi Gilberto Valle’ın bilgisayarına kayıtlı 100 kadını kaçırıp yeme planı son anda engellendi.

Sapık polis, kaçak yollardan elde ettiği ulusal veri kayıtlarından 100 kurban seçip kadınlardan 3′üyle irtibata geçti. Valle’ın korkunç planını Manhattan’da takibe aldığı ilk kurbanı bozdu. İsmi açıklanmayan kadın takip edildiğini anlayınca polisle irtibata geçti.

“O BENİM BİRİNCİ KURBANIMDI”
Polisi sorgulayan dedektifler Valle’ın bilgisayarında kurban listesine ve ayrıntılı cinayet planlarına ulaştı. Geçen yıl ekim ayında tutuklanan Gilberto Valle’ın ayrıca New Jerseyli Michael Van Hise isimli bir işbirlikçisinin de bulunduğu ortaya çıktı.

Basının ‘Yamyam polis’ lakabını taktığı Valle ve işbirlikçisi dün New York Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Sapık polis, mahkeme salonunda yaptığı açıklamalarla jürinin kanını dondurdu. İlk kurbanı hakkında konuşan Valle, “Sessizce evine girip onu bayıltacak ve kaçıracaktım. Onu bir yerlere bağlayacak ve kısık ateşte pişirecektim. O benim birinci kurbanımdı” dedi.

Mahkemeye tanık olarak çağırılan Valle’nın karısı Kathleen Mangan, kocasının planı karşısında şoke olduğunu söyleyerek, cani polisi sakin bir yapısı olduğunu anlattı. Savcılığın suç duyurusunda 2012 Şubat ayında e-posta üzerinden yapılan görüşmelerde Van Hise’in Valle’ye, kaçırılacak kadını canlı olarak istediğini söylediği iddia ediliyor. Valle’nin insan eti yeme meraklısı kişilerin bir araya geldikleri bir internet sitesi üzerinden diğer bazı kişilerle de görüşmeler yaptığı düşünülüyor. Yamyam polisin en az 20 yıl hapsi isteniyor.