Yahoo! satın almalara devam ediyor

Pazartesi, 27 Mayıs 2013 11:23
yahoo-200513

Arama motoru ve sosyal ağ Yahoo!, blog sitesi Tumblr’ı 1,1 milyar dolara satın aldıktan sonra şimdi de video izleme sitesi Hulu için kolları sıvadı.

Yahoo!, sadece ABD’de erişim sağlanabilen video izleme sitesi Hulu için 600-800 milyon dolarlık teklif yaptığı öne sürüldü.

Şirket, hizmet altyapısını genişletmek adına bol sıfırlı teklifler vermeye devam ediyor. Yeni söylentiler, ABD’nin popüler video izleme sitesi Hulu için Yahoo!’nun 800 milyon dolara çıkan bir teklif yaptığı yönünde.

Mashable sitesinin haberine göre Yahoo!, Hulu’da sunulan içerik için alınacak lisanslardan, şirketin mevcut sahipleri olan Comcast, Disney ve News Corp.’un içerikler üzerindeki kontrolüne kadar birçok fatkörü değerlendirmeye yatırmış durumda.

AllThingsD sitesine Yahoo!’da çalışan kaynakların verdiği bilgiye göre, şirket Hulu yerine 150-200 milyon dolar harcayarak bir mobil ve bir iletişim şirketi de satın alabilir.

Yahoo!’nun Hulu’dan vazgeçmesine neden olabilecek faktör ise siteye birçok talip olması. Bunlar arasında Time Warner Cable, DirecTV ve The Chernin Group gibi şirket ve holdingler yer alıyor.

Marissa Mayer’ı CEO atadıktan sonra birçok küçük ve büyük ölçekli satın alıma imza atan Yahoo!, geçtiğimiz hafta blog platformu Tumblr’ı satın almış, birkaç gün sonrasında ise oyun platformu girişimi PlayerScale’i bünyesine katmıştı.