Woody Allen’in kızı babasının cinsel istismarını açık mektubunda yazdı

Pazar, 2 Şubat 2014 14:55

Woody Allen’in Mia Farrow ile birlikte evlad edindikleri kızları Dylan Farrow ünlü yönetmenin 7 yaşındayken kendisine cinsel istismarda bulunduğu suçlamasını yeniden gündeme getirdi.

Cumartesi günü New York Times gazetsinde yayınlanan açık maktubunda Dylan Farrow 1992 yılındaki olayı ilk defa açıkça anlattı. Farrow, New York Times editörüne bu açıklamayı Hollywood’un halen Woody Allen’i sahiplenmesi nedeni ile yaptığını söyledi. (Açık mektubun Türkçe tam metni için tıklayın)

Farrow: “Yaptığının yanına kalması büyürken beni ruhsal olarak rahatsız etti. Başka kızların yanına yaklaşmasına izin veriyor olmaktan dolayı kendimi suçlu hissettim” dedi.

Woody Allen geçtiğimiz ay Golden Globes’da hayat boyu başarı ödülü almıştı.

Suçlama ile ilgili olarak Woody Allen New York Times’a açıklama yapmayı reddetti.

Açık mektubunda Dylan Farrow Woody Allen’in 1992 yılında henüz 7 yaşındayken kendisini karanlık bir çatı katına götürdüğünü ve burada istismar ettiğini anlattı ancak ne şekilde istismar ettiği ile ilgili olarak detay vermedi. Farrow mektubunda Allen’in diğer tacizkar hareketlerini anlattı.

Farrow, Allen’in kendisi ile birlikte yatağa girerek “çıplak dizine başını koyduğunu ve nefes alıp verdiğini” anlattı. “Kendimi bildim bileli babam bana sevmediğim şeyler yapar” dedi. Farrow ayrıca “Bunlar o kadar sık, o kadar rutindi ve beni koruyacak olan annemden o kadar becerikli bir şekilde saklanırdı ki, ben bunların normal olduğunu sanırdım.” diyerek Mia Farrow’un durumdan haberi olmadığını ifade etti.

Woody Allen ile ilgili yapılan cinsel istismar soruşturmasında savcı Woody Allen’i istismardan suçlanmama kararı almıştı.

Cinsel istismar iddiası 1992 yılında ilk olarak Woody Allen, Mia Farrow’un 19 yaşındaki diğer evlatlık kızı Soon-Yi Previn ile ilişkiye başladıktan sonra ortaya atıldı. Ancak Previn, o zaman 50 yaşında olan Woody Allen’in evlatlık kızı değildi. Çift 1997 yılında evlendi ve iki evlatlık kızları bulunuyor.

Woody Allen’in hayranları uzun süre Previn ile olan ilikisini hoş görmediler ama ünlü yönetmenin kariyeri kesintisiz devam etti. Her yıl yeni bir film yapan Woody Allen’in son filmi Blue Jasmine bu yıl 3 dalda Oscar adayı oldu.

Dylan Farrow:

Dylan Farrow

 

Woody Allen ve Soon-Yi Previn:

Woody Allen - Previn