Woody Allen’in 1976′daki bir röportajı: “12 yaşındaki kızlarla bir aşk yuvasında yakalanırsam…”

Çarşamba, 5 Şubat 2014 11:26

Woody Allen’in evlatlık kızının New York Times gazetesine yazdığı açık mektupta henüz 1992′de 7 yasındayken ünlü yönetmenin kendisini tavan arasına götürerek cinsel istismarda bulunduğunu anlatmasının ardından Woody Allen’in sözcüsü ve avukatı olayın bağımsız uzlamanlar tarafından soruşturulduğunu ve mahkemenin herhangi bir delil bulunamadığına karar verdiklerini söyledi. Suçlamaları şiddetle reddeden Woody Allen mektupta yazanlar için tümüyle “gerçek dışı ve utanç verici” demişti.

Woody Allen’in geçmişte yaptığı röportajları araştıran The Daily Intelligencer muhabiri Joe Coscarelli ünlü yönetmenin akıllarda soru işareti bırakacak bir röportajını buldu. 1976 yılında People Dergisine verdiği röportajda Woody Allen şu ifadeleri kullanıyor.

“Ben çok hoşlandığım kadınlarla sevişmeye özen gösteriyorum. Diğer türlü bana çok mekanik geliyor. Çocuk sahibi olmak ya da çocuk büyütmek bir başarı değil. Her salak bunu yapabilir.

Woody Allen devam ediyor: “Seks konusunda açık görüşlüyüm. Eleştirilemez birisi değilim, tam tersine bu düzeyin altındayım. Yani eğer yarın onbeş tane 12 yasındaki kızla bir aşk yuvasında yakalanırsam insanlar şöyle der: evet böyle biri olduğunu biliyorduk.” Allen devam ediyor: “Yaptığım hiç birşey kimseyi şaşırtmaz. Bunu tümden itiraf ediyorum”