Woody Allen, Cate Blanchett ve Alec Baldwin’den o mektuba cevap

Pazartesi, 3 Şubat 2014 16:02

Woody Allen evlatlık kızının kendisine yönelik olarak öne sürdüğü cinsel istismar iddiaları ile ilgili sözcüsü aracılığı ile bir açıklama yaptı. İddiaların “gerçek dışı ve utanç verici” olduğunu söyledi. Allen’in sözcüsü Leslee Dart: “Woody Allen mektubu okudu gerçek dışı ve utanç verici olduğunu söyledi” dedi.

Allen’in evlatlık kızı Dylan Farrow 1992 yılında 7 yaşındayken ünlü yönetmenin kendisini tavan arasında götrerek burada cinsel tacizde bulunduğunu yazmıştı.

İddia ile ilgili olarak Woody Allen’in sözcüsü “Mahkemenin belirlediği bağımsız uzmanlarca eksiksiz bir soruşturma yapıldı. Uzmanlar istismarı kanıtlayacak hiç bir güvenilir delil bulanmadığı, Dylan Farrow’un fantezi ile gerçeği ayırt edemediği ve annesi Mia Farrow tarafından yönlendirildiği sonucuna vardılar.” dedi.

Ünlü yönetmenin avukatı Elkan Abramowitz de iddialara cevap verdi: “20 yıl sonra intikam almak isteyen bir aşık kendi tasarladığı ve bağımsız otoriteler tarafından tümüyle gözden geçirilmiş ve reddedilmiş bir hikayenin yeniden gün yüzüne çıkartılması trajik. Dylan’ın yaşadığı zorlukların sorumlusu ne Dylan’dır ne de Woody Allen.” dedi.

Dylan Fallow’un mektubunda bahsettiği ve olayı görmezden gelmekle suçladığı ünlü isimlerden Alec Balwin ve Cate Blanchett de açıklama yaptılar. Cate Blanchett “Belli ki aile için çok uzun ve acılı bir dönem olmuş, umarım bir çözüm yolu ve huzuru bulabilirler” dedi. Baldwin ise “Bu konuda konuşmanın bana ya da aile dışından bir başkasına düşeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.