Wimbledon’da favoriler elenmeye devam ediyor!

Salı, 2 Temmuz 2013 10:05

sadsadasWimbledon’da sürprizler bitmiyor! Maria Sharapova, Angelique Kerber ve Caroline Wozniacki’nin ardından 4. turda Alman Sabine Lisicki’ye 2-1 yenilen 1 numaralı seri başı ABD’li Serena Williams da turnuvadan elendi.

Merkez kortta oynanan günün ilk maçında, 5′i Wimbledon’da olmak üzere toplam 16 grand slam şampiyonluğu bulunan ABD’li raket, turnuvada iki kez çeyrek, bir kez de yarı final gören 23 yaşındaki rakibine 2-6, 6-1 ve 4-6′lık setlerle 2-1 mağlup olarak elendi.

Kariyerinde daha önce sert ve toprak kortta iki kez karşılaştığı rakibine karşı galibiyeti bulunmayan Alman raket, güçlü rakibinin 2 kez servisini kırarak ilk seti 6-2 aldı. İkinci sette oyuna ağırlığını koyan ABD’li raket, Alman tenisçiye sadece bir oyun verdi ve 27 dakika süren seti 6-1 kazanarak setlerde eşitliği sağladı.SERENAUPSET_1504302f

31 yaşındaki Serena Williams, son sete ilk 3 oyunu alarak hızlı başladı. Ancak oyunlarda 4-4′lük eşitliği sağlayan Lisicki, 9. oyunda servis kırarak 5-4 öne geçti. Büyük avantaj yakalayan Lisicki, son oyunda servisine tutunmayı başardı ve seti 6-4 alarak Wimbledon’da üçüncü kez çeyrek finale yükseldi.

Serena Williams, karşılaşmayı 7 “ace”, 25 “winner”, 23 basit ve 2 çift hatayla tamamlarken, Lisicki, 10 “ace”, “35″ winner, 25 basit ve 3 çift hatayla oynadı.

İLK 10 SERİ BAŞI RAKETTEN 3′Ü YOLUNA DEVAM EDİYOR

Bu yıl 127′ncisi düzenlenen Wimbedon Tenis Turnuvası, ilk 10 sıradaki seri başı raketler dikkate alındığında “open era” döneminde tek kadınların performansında en kötü grand slam olarak tarihe geçti.

Tek kadınlarda 2 numaralı seri başı Victoria Azarenka 2. turda dizindeki sakatlık nedeniyle turnuvadan çekilirken, 1 numaralı seri başı ABD’li Serena Williams 4. turda, 3 numaralı seri başı Maria Sharapova, 7 numaralı seri başı Angelique Kerber ve 9 numaralı seri başı Caroline Wozniacki ikinci turda, 5 numaralı seri başı Sara Errani ve 10 numaralı seri başı Maria Kirilenko da ilk turda rakiplerine boyun eğdi.

 

Tags