Whatsapp’a Türkiye’den simit ve çay ikonlu rakip!

Perşembe, 7 Kasım 2013 11:36

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dünyada amansız bir şekilde devam eden uygulama savaşında Turkcell ben de varım dedi. İnternet üzerinden mesajlasmak ve eğlenceli ikonlarla mesajları özel hale getirmek isteyenler için Turkcell BiP’i hizmete soktu. Whatsapp’ın tüm ülkelerdeki GSM operatörlerini yılda 12 milyar dolar zarara uğrattığı göz önünde bulundurulursa bu adım çok da şaşılacak bir durum değil.

Uygulama Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. “Turkcell’in hizmete soktuğu uygulama diğer operatörlerde çalışır mı?” sorusu aklınıza gelebilir. Cevabı ise evet. Bundan ayrı olarak Turkcell’in uygulamayı kullanmaya başlatan müşterilerine özel bir kampanya sunduğu da belirtiliyor. Kampanya kapsamında ilk üç ay boyunca Turkcell BiP’e ilişkin data kullanımları için ücretsiz 1 GB internete sahip olunuyor.

Turkcell BiP ile rehberde yer alan kişilerle anlık mesajlaşmak, gruplar oluşturarak birden fazla kişiyle aynı anda iletişim kurmak, sınırsız sayıda mesaj göndermek ve gönderilen mesajların okunup okunmadığını anlamak mümkün. Konum, fotoğraf ya da ses kaydının da paylaşılabildiği Turkcell BiP’de Buzz özelliği ise karşı tarafın telefonuna titreşim gönderme imkânı da sunuyor.

Simitten ince belli çay bardağına Türkiye’ye özgü ikonlar

Turkcell BiP’i benzer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği ise Türkiye’ye özel bütünleşik ikonları. Aralarında simitten ince belli çay bardağına, davul zurnadan nazar boncuğuna kadar onlarca motifin yer aldığı ikonlar ile mesajlar daha renkli ve eğlenceli hale geliyor.