Viyana Farklıdır!

Perşembe, 25 Aralık 2014 10:39

Viyana’da bir saat bile kalsanız cazdan tiyatrosuna, resim sergilerinden operasına kadar farklı sanat dallarından bir sürü aktivite ile karşılaşırsınız.

Viyana’da “Diplomatic District” olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü “Prater” isimli lunaparkı, Birleşmiş Milletler binasını, ring üzerinde opera, parlamento ve belediye binasını, Schönbrunn Sarayı, Hoffburg Sarayı VW Kunst Haus Wien / Hundertwasser’i gezebilirsiniz.

dıs cepheÖzellikle adalet tanrıçasının parlamento önündeki heykelini görmek çok etkileyici. Bu heykel bana neo-faşist aşırı sağcı partilerin ülkedeki güçlü durumunu düşündürür ne yazık ki.

Size bu hafta Viyana’da Palais Hansen Kempinski otelinde konaklamanızı önereceğiz. 1873 yılında Uluslararası Sergi için inşa edilmiş olan bu lüks otel şehrin kalbindeki ünlü Ringstrasse bulvarının tam üzerinde bulunuyor. Mart 2013′te yeniden açılan otelin iki restoranı, iki barı ve ayrıcalıklı bir spa-sağlıklı yaşam merkezi var.

SetWidth1300-Henri-Lou-Detail-ShotPalais Hansen Kempinski Vienna’nın dekorasyonu gerçekten çok şık. Odaların dekorasyonunda kaliteli kumaşlar ve halılar kullanılmış. Aynı zamanda her odada Nespresso kahve makinesi ve iPad var. Odalar çevredeki tarihi binalara ya da iç avluya bakıyor. Tüm odalarda sigara içmek yasak!

Otelin mutfağında tipik Viyana spesiyalitelerinin yanı sıra tüm dünyadan farklı birçok yemek servis ediliyor. Ayrıca kahve, Viyana’ya özgü hamur işleri ve lezzetleri kokteyller servis edilen lobi lounge-bar ve şık bir puro salonu da var.

SetWidth1300-Hansen-Suite-BedroomOteldeki spa ve fitness tesisleri arasında sauna alanı, 6 bakım odası, bir hidro havuz ve en son teknolojiye sahip egzersiz ekipmanları yer alıyor.

Palais Hansen Kempinski Oteli Aziz Stephan Katedrali’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde buluuyor. Aynı zamanda Tuna Kanalı’na ve Sigmund Freud Müzesi’ne 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabiliyorsunuz.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play