Vekillerin “Günaydın” kavgası

Cuma, 3 Mayıs 2013 10:16

fatma_sahin_aylin_nazliaka_3228Tesadüfen uçakta karşılaşan ve VIP bölümünde oturan iki kadın siyasetçi, gergin diyaloglar içine girdi.

Akşam’ın haberine göre; tartışmanın fitilini ilk ateşleyen isim CHP’li Nazlıaka oldu. Nazlıaka, “Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın şahsıma yönelik hakareti nedeniyle siz benden bakan olarak özür dilerseniz, bunu AK Parti’nin özrü kabul edeceğim, özür dilemekten korkmayın” dedi.

Bakan Şahin’in “Çok ayıp, sözleriniz burada söylenecek şeyler değil” yanıtını verdi. Nazlıaka’nın özür konusundaki talebini yinelemesi üzerine Bakan Şahin, “Konuşacak bir şey yok. Lütfen susalım, bu tarz tartışma şeklinde konuşmak istemiyorum” ifadesini kullandı.

Uçağın İstanbul’a inmesi ile cep telefonundan bu olaya ilişkin ilk tweeti atan CHP’li Nazlıaka, “Kadere bak! Uçakta yine Fatma Şahin ile karşılaştım. Medenice ‘Günaydın’ dedim; birden bana bağırıp ‘Sen’ diye konuşarak hakaret etmeye başladı. Yazık! Bakan’ın kimyası bozulmuş anlaşılan. Bana “Kendini milletvekili sanıyorsun’ dedi. Sanmıyorum, öyleyim! Kendisi de Bakan olduğunu unutmasaydı keşke! Benim derdim Bakan’la değil, temsil ettiği zihniyetle. O koltuktan Fatma kalksa Ayşe otursa ne fark eder? Kafa aynı kafa. Biatına yandığım….”

Aylin Nazlıaka’nı bu tweetinden haberdar olan Aile Bakanı Fatma Şahin, CHP’li Nazlıaka’ya isim vermeden kısa bir tweetle yanıt verdi. Şahin, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, “Gündeme gelme ve kalma hevesi ile ortaya atılan asılsız iddialar var. Birileri tartışma yaratarak, çatışarak gündemde kalmaya çalışıyorlar. Beni tanıyanlar kamuoyu kimseye hakaret etmeyeceğim bilir. Üstelik aynı ortamdaki birçok kişi buna şahit oldu. Bu tartışmalarla uğraşacak zamanımız, enerjimiz yok. Şu anda kadın istihdamı ile uluslar arası toplantıdayım. Yapacak çok işimiz var” dedi.