Veganlar Türkiye’de aç mı kalıyor? Bir vegan ne yer ne içer?

Salı, 2 Nisan 2013 12:51

Dipnot.tv canlı yayın programı Tabu’da bu hafta vejeteryanlık ve veganlık üzerine konuşuldu.

Veganlığın çıkış noktası ve nedeni konuşuldu. Vejeteryanlığın Türkiye şartlarında daha uygulanabilir olduğu belirtildi. Endüstriyel hayvancılığın hayvanlara karşı muamelesinin ve buna karşı doğan veganlığın sadece yeme alışkanlıkları için değil aynı zamanda giyim, kişisel bakım gibi pek çok alanda benimsendiği söylendi. Süt üretimi için bir ineğe ne gibi prodesürler uygulanır ve bu prosedürün içtiğimiz sütlere etkisi konuşuldu.

Ayrıca etli beslenmenin kültürümüzdeki yeri ve bunun veteryanlığa bakış açısındaki etkilerinden bahsedildi. Vegan beslenmek sağlığa zararlı mıdır? Hayvansal gıdalardan alacağımız besinleri başka gıdalarda bulabilir miyiz? gibi sorular üzerinde duruldu.

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

En büyük tabu, tabuların tartışılmasıdır diyor, haftaya Salı günü saat 21:00’deki programımıza katılımınızı bekliyoruzç Dipnot.tv Tabu programına Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay