Vali Mutlu’dan Ramazan tweet’i

Salı, 9 Temmuz 2013 15:07

355509İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bu kez de Ramazan nedeniyle attığı tweetler ile dikkat çekti. Vali Mutlu, hesabından “Ya Rab bütün kalplerde ve evlerde huzur, sevgi ve bereketi arttır,bütün yaratılmışların kurtuluşuna samimi dua edenlerin sayısını da çoğalt” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ramazan ayı nedeniyle attığı Tweet’lerde dostluk ve barış mesajları verdi. Vali Mutlu Twitter hesabından şunları paylaştı: “Rahmet ayı Ramazan başladı. İnsan olma şerefini bize veren Rabb’imize şükrediyoruz. Allah’ım bütün insanlığa barışık olma imanını nasip eyle. Suriye’de, Mısır’da kardeş kanı dökülmesine sebep olan fitnelere fırsat verme, kardeşlerimizi kötülüklerden ve kötü niyetlilerden koru Ya Rab. Ya Rab bütün kalplerde ve evlerde huzur, sevgi ve bereketi arttır,bütün yaratılmışların kurtuluşuna samimi dua edenlerin sayısını da çoğalt.”

Valinin yazdığı bu dostluk ve barış tweet’ine dün Taksim’deki polis müdahalesi hatırlatılarak yine Twitter üzerinden tepkiler verildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs ve Gezi Parkı eylemleri sırasında yaşanan polis şiddeti nedeniyle toplumda epeyce tepki toplasa da bir yandan da Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla sosyal medyada bir fenomene dönüşmüştü. Gezi Parkı eylemi sırasında, “Gençler,Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim” diye bir mesajı Twitter hesabından paylaşan Vali Mutlu, sosyal medyada “Gümüşsuyu’ndan gelmeyin polis müdahalesi var” şeklinde esprilere yol açmıştı.

Gezi Parkı eylemcileri ile telefon numarasını da Twitter üzerinden paylaşan ve kendisine ulaşmalarını isteyen Vali Mutlu, hesabında “Gezi Parkı’nda ‘çevre duyarlılığıyla hareket eden’ gençlere öneriyorum; artık tweetrdan değil yüzyüze de görüşelim. Gezi Parkı’nda kalıp benle görüşmek isteyenler Tweeter hesabımdan bana ulaşsınlar. Uygun bir mahalde buluşalım. Basına da görüntü verebiliriz arzu ederseniz” diye yazmıştı.

Vali Mutlu’nun yine Twitter hesabından, “Müdahale olmayacak” mesajını paylaşmasının ardından 15 Haziran’da polisin sert bir müdahale ile Gezi Parkı’nı boşaltması tepkilere yol açmıştı.