Ünlülerin o etkileyici bakışları nasıl attığını merak etmiyor musunuz?

Salı, 4 Şubat 2014 14:44

Bir insanla tanıştığımız zaman sonrasında onunla ilgili pek çok şeyi unutabiliriz. Adını, ne giydiğini, tipini…. Ama çoğu zaman bir kere olsun tanıştığımız kişilerle ilgili aklımızda kalan yüzler yani gözler olur. Karşımızdakinin ifadesi ne kadar güçlü ise kafamızdaki yeri de o kadar belirgindir. İfadeyi güçlendiren ise kuşkusuz bakışlar. Nasıl bir bakış? Derin mi, hüzünlü mü, mutlu mu, kendine güvenli mi?
İşte nasıl bir bakışa sahip olmak istiyorsanız bu ifadeyi size kazandıran bir isimle tanıştırmak istiyoruz sizi. İfade danışmanı Esmeray Yıldırım.

Esmeray Yıldırım 2Peki kimdir Esmeray Yıldırım?

Yıldırım, yapı ressamlığı mezunu ve mezun olduktan sonra kaş şekillendirme, ifade danışmanlığı, kalıcı makyaj, kontör, eyeliner alanında profesyonel eğitim aldı. Kendisinin de her fırsatta ifade ettiği gibi, yeni şeyler öğrenmekten kendini geliştirmekten asla vazgeçmedi, gözlerindeki ışıltıya da bakılırsa kolay kolay vazgeçmeyecek. Yeni birşeyler yapmak istiyorum dedi ve on yılı aşkın süredir insanların özellikle de ünlü isimlerin bakışlarını, ifadelerini adeta yeniden yarattı. Yaratmaya da devam ediyor. Bir süre önce, kendi deyimiyle içindeki sesi dinledi ve o sese daha fazla karşı koyamayarak kendi salonunu açtı. İçimdeki ses çok konuşuyor, çok geveze diyor. Çaba, uğraş ve kabiliyet ile her şeyin mümkün olduğunu herkese öncelikle de kendisine ispatladı.

Gözünün üstünde kaşın var!

Esmeray Yıldırım yüzünüze bakıyor ve ne olması gerekiyorsa onu yapıyor, ne bir eksik ne bir fazla. Sonuca siz bile inanamıyorsunuz. Tabi ki bu işin sabır işi olduğunu da unutmamanız gerektiğini hatırlatıyor ve ekliyor öyle iki seans sonrasında mucize beklemeyin. Etkili bakışlara sahip olmanın yolu sabretmekten geçiyor, unutmayın doğal kaş sabır ister. Anlayacağınız ip, cımbız ve ustura ile olmayanı olduruyor.

Usturalı Kadın Esmeray..

Yıldırım’ın çalışmalarındaki en önemli özelliğinden biri de ustura ile olan ilişkisi. Alıyor eline usturayı ve başlıyor kaşlarla dans etmeye. Biliyorum ustura kelimesi kulağa hiç sevimli gelmiyor ama emin ellerdesiniz rahat olun. Üstelik kaşları komple usturaya vurmuyor korkmayın, ihtiyaç olan seyrek bölgelerde kullanıyor ve hiç hissetmiyorsunuz. (Bu konuda çok hassas ve her fırsatta söylüyor, usturayı evde kullanmayı denemeyin, tehlikeli sonuçlar doğurabilir.)

Esmeray UsturaDokunmayı Sevmek Lazım!

Bu işte güzel şeyler ortaya çıkarmak ve fark yaratmak istiyorsanız dokunmayı sevmeniz lazım diyor Esmeray Yıldırım. Ben dokunmayı seviyorum, her şeyden önce doğalım kişinin enerjisi ile bütünleştiğinde gerçekten mükemmel sonuçlar çıktığına inanıyorum, nitekim de öyle oluyor.

Mesela bana gelen herkesin kaşını almıyorum, kafasında en ufak bir soru işareti ve nasıl olacak diye endişeleri varsa işlem yapmıyor bekliyorum. Düşünün kararınızı verin sonrasında ne gerekiyorsa onu yapalım diyorum, çünkü şimdiye kadar içime sinmeyen hiç bir işlemi yapmadım. Sadece ticaret amaçlı fabrikasyon çalışmak bana göre değil, seçici olmak gerekiyor.

Hedeflerinin ne olduğunu soruyorum, sonu yok diyor! Ne demek istediğimi kendisi ile yüz yüze geldiğinizde anlayabilirsiniz ancak. Heyecanı ve enerjisi ile adeta haylaz bir çocuk gibi.. Bunu da öğrenmeliyim, bunu da denemeliyim ve sonu gelmeyen öğrenme isteği ile her yeni güne yeniden doğuyor adeta… Şimdilerde Londra’da da kadınların bakışlarına anlam katmaya hazırlanıyor. Mart ayında Londra’da Semiza Hair And Beauty Clinic’deolacak ve sihirli dokunuşlarla kim bilir kimlere yeni ifadeler kazandıracak.

Bakmak Değil Görmek Önemli..

Salonuna gittiğinizde Esmeray Yıldırımın kendinden emin tavrından dolayı, sorgusuz bir şekilde kaşlarınızı ve kendinizi ona emanet etmiş buluyorsunuz. Yalnız dikkat edin her an, her yerden Esmeray Yıldırım çıkabiliyor, o kadar işi aynı anda yapıyor ki takip etmekte zorlanıyorsunuz.

Esmeray MakyajYıldırım, ifadeyi bir bütün olarak görüyor ve istediğini almak için saçlara da el atıyor. Teknik bilgim yok ve kuaför değilim diyor, ben nasıl görmek istiyorsam onu arkadaşıma anlatıyorum. O renkleri hazırlıyor, sonrasında tamamen doğal ve kurala uymadan kendi bakış açımla balyajlarımı atıyorum. Sonuçtan öncelikle benim memnun olmam lazım, içime sinmiyorsa görmek istediğimi bulana kadar devam ediyorum.

Mesela geçenlerde bir müşterime saç tasarımı yaptım kendisi çok beğendi, ama ben beğenmedim eksik bir şey var diye üç gün içim içimi yedi ve sonunda buldum. Bu saçın üstüne karamel geçmeli dedim ve uyguladım, işte şimdi oldu sonuç muhteşem.

Esmeray Yıldırımın salonuna gittiğinizde kendinizi evinizde hissediyorsunuz, yoo kesinlikle laf olsun diye değil. Ekibi ve kendisi öylesi enerji dolu ve güler yüzlü ki, huzur buluyorsunuz. Sadece ticari amaç güdülmediğini hissedebiliyorsunuz. Yıldırım tüm yorgunluğunu unutturan durumu tek bir cümle ile açıklıyor, müşterilerim kasaya geldiklerinde aldığın ücret sonuna kadar helal olsun diyorlar ya sözün bittiği yer orası işte.

Yıldırımın ifade danışmanlığı yaptığı ünlü isimlerden bazıları; Demet Evgar, Şükran Ovalı, Belçim Bilgin, Hande Soral, Özge Borak, Esra Erol, Berrak Tüzünataç, Meryem Uzerli, Begüm Kütük, Derya Karadaş, Seda Bakan

Derya Demir (@DDeryademir)