Ünlülerden Gezi Parkı’na ortak tepki

Cuma, 31 Mayıs 2013 21:53

11111Gezi Parkı eylemlerinin 4. gününde Taksim’e ünlü akını oldu. Birçok ünlü hem sosyal medyadan hem de Taksim’den tepkilerini dile getirdi.  Bergüzar Korel ve Halit Ergenç onlardan sadece ikisi…

Berna Laçin;
“Alkışla protesto ediyoruz, cevap olarak bir “fissss” sesi geliyor, ama fena yakıyor. Az önce ilk biber gazımı da yedim Şöyle bir şeye dönüyorsun işte…” notuyla bu fotoğrafı paylaştı.

Cüneyt Özdemir;
Taksim’deki müdahaleler bitmezse bu olay çok büyüyecek.. Allah aşkına yok mu bunu gören yetkili! İllaha birilerinin ölmesi mi gerekiyor?

Gonca Vuslateri;
“Hoş bi selam çaktı polis.. Tebrik etti Oyunculugumu.. Cok tesekkur ederim dedim.. Gulumsedik.. Girdim parka.. Gazı yedik..emir buyuk yerden!”

Kenan Doğulu;
Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu, Star TV’deki Miss Turkey yarışmasında “Gezi parkı” yazılı siyah tişörtle sahneye çıktı.

Murat Dalkılıç;
“Ailemden birinin gözünü plastik kursunla cikardiniz!!! Bunun hesabini nasil vereceksinizzz ????”
“Insanlari yaralayacak, hatta oldurecek bu ofke neyin nesidir? Yaziklar olsun!!”

Nazlı Ilıcak,
Ben Ak Patiye oy verdim Bunu hatırlatmanıza gerek yok Ama verdigim oy, özgürlüğe biber gazı sıkılmasını onaylamamı gerektirmez #direngeziparki

Yılmaz Erdoğan;
“Derhal akl-ı selim devreye girmeli, polis ekipleri olay yerinden çekilip yerine sağlık ekipleri gönderilmeli.”

Cem Yılmaz;
“Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacakti elbet ! Bu kadar nefret ?.. daha iyilerimizi nerden bulup getireceksiniz onu merak ediyorum”

Sezen Aksu;
“Uygar dünyada, kent üzerinde yapılacak köklü değişiklikler söz konusu olduğunda, yönetimin, karar sürecine kentin tüm paydaşlarını dahil etmesi ve uzlaşı araması toplumsal barışın kalıcılığı açısından vazgeçilmez bir yöntem halini almıştır.

Yönetimin uzlaşı aramak ve dinleme olgunluğunu gösterip birlikte çözüm bulmak yerine, sahip olduğu güç ile vatandaşına şiddet uygulamasını, demokrasiyi ve yıllardır ihtiyacını duyduğumuz toplumsal barışı temelinden zedeleyen ve bizi uygar olmaktan gittikçe uzaklaştıran bir yol olduğuna dikkat çekerek, tüm erk sahiplerini aklıselime ve vicdanlı olmaya davet ediyorum.”

Feridun Düzağaç ;
“Dünya, “kafası kıyak genç Türkiyeli”nin faşizme direnişini konuşuyor. Zulmün dünyaya kapak oluyor”

Cenk Eren;
“Sn başbakan size oy vermeyenlerinde başbakınısınız Allah için çıkın tv konuşun ortamı yumuşatın günah bu halka”

Küçük İskender; 
“ANAYASA MADDE 34- Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.”

Okan Bayülgen;
Ne Medya adamıyım bugün, ne sanatçı! 17 yaşımda yediğim dayağı bir daha yerim gerekiyorsa polisten! Bahçeşehir Ünv.den radyo programı iptal bu gece Taksim!

Cem Adrian;
“Bu gece Taksim’de gerçekleştireceğimiz konserimizi iptal ediyoruz… Bu gece Gezi Parkı’ndayız… Tüm dinleyenlerimizi bekleriz…”

Nihat Doğan;
“Ey iktidar, Allah’ın bize secde ederler dediği ağacları kesip AVM yapmak Allah’a karşı gelmek değil mi? Ağaclar O’na secde etmektedir (Rahman.6 )”

Gülse Birsel;
Yaşananlara daha fazla dayanamadığını söyleyen Gülse Birsel, Pazar günkü yazısından bir kısmı paylaştı. İşte o kısmın son paragrafı;; “Gezi” eyleminin temel meselesi ağaçlardır. Ama eylemin büyüyüp yayılmasındaki sivil ve duygusal altyapının tercümesi şudur: “Eeeah yetti beaaa!”