Ünlü oyuncu Cezayir’de büro açıyor

Çarşamba, 26 Haziran 2013 14:49

Arnold SchwarzeneggerÜnlü film yıldızı ve eski Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger, Cezayir’de, tüm Akdeniz’deki sera gazı salımlarının azaltılması yönünde faaliyet gösteren R20 girişimi büyesinde faaliyet gösterecek bir büro açıyor.

Söz konusu sivil toplum kuruluşunun, ülkenin batısındaki Oran kentinde bir büro açmasına ilişkin mutabakat, Cezayir Çevre Bakanı Amara Benyounes ile Schwarzenegger arasında imzalandı.

Schwarzenegger, yaptığı açıklamada, Cezayir’in bölgenin çevre duyarlılığına yönelmesine katkı sağlayabileceğini söyledi.

Kendi adıyla adeta özdeşleşmiş ünlü Terminatör (Yok Edici) filmine de göndermede bulunan Shcwarzenegger, “Gerçek hayatta da Terminatör’ü oynamak ve çevre problemlerini sona erdirmek eşit derecede önemli” dedi.

Schwarzenegger’in yöneticiliğini yaptığı 2010 yılında kurulan R20 girişimi, BM’nin çevre hedeflerine ulaşmak amacıyla tüm dünyadaki devletleri, bilgi paylaşımı konusunda bir araraya getirmeyi ve enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, hava kirliliğine yol açmayan taşımacılık gibi konuların gelişmesine yardımcı olmak amacıyla harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Tags