Üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gereken kurallar Trendi Kap Gel’de!

Çarşamba, 10 Temmuz 2013 10:14

LYS heyecanı sona erdi ama şimdi sırada tercih maratonu var! Hangi il, hangi üniversite, hangi bölüm, hangi kampüs?

Dipnot.tv Trendini Kap Gel’de bu hafta üniversite tercihlerini mercek altına aldık.

Samsun, İstanbul, Eskişehir ve Ankara’dan katılan üniversiteliler okulları hakkında bilgileri ve kişisel tecrübelerini öğrendik.

ODTÜ’de eğitimine devam Yekbun, kampüs hayatı, fiziki şartların gayet yeterli olduğunu ve okuldaki kulüplerin etkin olarak faaliyetlerde bulunduğu söyledi

Tansu Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde okuduğunu kampüste bir çok sosyal faaliyet imkanı olduğunu belirtirken aynı zamanda İstanbul dışında büyük bir şehirde yaşamanın faydalarının da gözardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Tercih döneminde aileden ve çevreden gelen uyarıları dikkate alsalar da sonuçta kendi tercihlerini yaptıklarını söyleyen üniversiteliler tercih yapacak öğrencilere; kendi isteklerini ve gelecekte hedefledikleri mesleği ilk olarak dikkate almalarını söylediler.

Üniversite adaylarının yaşadığı zorluğu biraz da olsa azaltmak için çeşitli üniversitelerden katılımcılarla üniversitelerini ve üniversite hayatını konuşuyoruz!

Siz de her Çarşamba saat 22.00′da Trendini Kap Gel programına katılabilir, düşüncelerini canlı yayında paylaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Çarşamba akşamı saat 22.00′da FacebookTwitter ve Google Plus sayfalarımızdan yayınlayacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna, Google Plus hesabınız açıkken tıklamak!

Hangout-Nasıl-Yapılır2-Yatay