Üniversite kulüpleri sosyal sorumluluğa nasıl bakıyor?

Salı, 19 Mart 2013 17:57

Dipnot.tv canlı yayınlarından Onlar Farkında programında, üniversitelerin sosyal sorumluluğa önem veren kulüplerinin projeleri konuşuldu.

Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) nedir sorusuna, kurumların bilinçli olması, kaynakların düzgün kullanılması ve paydaşların unutulmaması cevaplarını veren öğrenciler, projelere başlarken önce kendi çevrelerini daha sonra sosyal mecraları kullandıklarını söylediler.

2011 yılından beri aktif olarak çalıştıklarını söyleyen Işık Üniversitesi kulübü temsilcisi Emircan Kürküt, üniversitedeki 4 öğrenci kulübüyle beraber, TEGEV ve LÖSEV gibi derneklerle çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Galatasaray Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün 2010 yılından beri faaliyetlerine devam ettiğini aktaran temsilciler, hali hazırda “Hayatımız Cebimizde Kalsın” projesiyle cep telefonu kullanımını azaltmaya çalıştıklarını dile getirdiler. Temsilciler, bu proje kapsamında 20 Mart Çarşamba günü Kadir Has Üniversite’sinde düzenleyecekleri bilinçlendirme paneline herkesi davet ettiklerini sözlerine eklediler.

Dipnot.tv canlı yayınlarına siz de katılabilir, düşüncelerinizi paylaşabilir veya sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linke ve Dipnot.tv sitemizdeki “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay