Ünal Aysal’dan heyecanlandıran transfer açıklaması

Çarşamba, 28 Ağustos 2013 08:56

unal-aysalGalatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arda Turan, Fatih Terim ve transfer hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu…

Ünal Aysal, Arda Turan’ın transferinin mümkün gözükmediğini belirterek, “Arda için defalarca söylememe rağmen farklı şeyler yazıldı. İnşallah gelecek sene bunu realize ederiz. Bu sene mümkün görünmüyor Fatih hocamız bizden bir sol bek istiyordu, Şimdi sol açık istiyor. Transfer dönemi kapanmadan bu eksiğimizi gidereceğiz, taraftarın yüzünü güldürecek transfer yapacağız” dedi.

Puan kayıplarının yaşanabileceğini ama bunların telafisinin olduğunu belirten Ünal Aysal, taraftarlardan takıma güvenlerini kaybetmemesini ve desteğini esirgememesini istedi.

Fatih Terim’in milli takımı da çalıştıracak olması ile ilgili de konuşan Aysal, “Bu konuda cevap hakkım var ama asıl cevap verecek isim hocamızdı. ‘Yükü taşıyabilir misin’ diye sorduk. Hocamız sorun olmayacağını söyledi. Ben de federasyona Mayıs ayına kadar hocalık yapabileceğini ilettim. Sorun çıkacağını sanmıyorum” dedi.

‘Bir mucize olur Brezilya’ya gidersek süre uzar mı?’ sorusu üzerine ise Aysal, “Süre uzar mı. inşallah mucize gerçekleşir ama onun cevabını ben bilemem. Hocaya sorsanız daha iyi cevap alırsınız” cevabını verdi.

‘Fatih Terim’le yeni sözleşme imzalanacak mı?’ sorusu üzerine ise Aysal, “Bu konuda daha önce yaptığım açıkmam ben kaldığım sürece hocamız da kalacaktır. Hocamızla sorunumuz olmadığını ve devam etmek istediğimi söyledim” dedi.