Ünal Aysal transfer müjdesi verdi

Salı, 25 Haziran 2013 17:20

23045655156Ünal Aysal, mazbata töreni sonrası Türk Telekom Arena, transfer,  TFF’nin yabancı kararı ve Kulüpler Birliği Başkanlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü’nün Cumartesi günü yapılan Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda yeniden başkan olan Ünal Aysal ve seçilen kurullar, Türk Telekom Arena’da düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Divan Başkanı İrfan Aktar, Başkan Aysal, Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer kurul üyelerine tek tek mazbatalarını başarılar dileyerek verdi.

YABANCI KONTENJANI

Mazbata töreni sonrası açıklamalarda bulunan Aysal, yabancı sınırı konusunda, “Türk sporunun lehine ne ise Galatasaray için de o önemlidir. Çabamız sadece Galatasaray için değil Türk sporu için. Ümidimiz doğrunun bulunmasıdır. Önümüzdeki günlerde bir çözüm ortaya çıkacaktır” dedi.

“TEK DİLEĞİMİZ LEKE ALMADAN KURTULMALARI”

UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma yapan Fenerbahçe ve Beşiktaş için Galatasaray Başkanı, “Tek dileğimiz Türk kulüplerinin bu süreçten leke almadan kurtulması. Galatasaray’ın bunun dışında davranmasını beklemeyin, düşünmeyin de” ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ’TAN RESMİ TALEP GELMEDİ”

Beşiktaş’ın bu sezon bazı maçlarını Türk Telekom Arena’da oynayacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Ünal Aysal, “Bize resmi bir talep gelmedi. Fikret Orman, bana temennisini bildirdi. Temenni 7 maçı Galatasaray stadında oynama şeklindeydi. Kendilerine Beşiktaş’ın dost bir camia olduğunu ve bu duruma sıcak yaklaşacağımızı, ama çok ciddi teknik sorunlarımız olduğunu söyledim. ‘Herkesi sıkıntıya sokabilecek sorunlar çıkabilir’ dedim” yorumunda bulundu.

ÖNCELİK FELIPE MELO

Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Aysal, “Hocamız kampa giderken hazır bir takımla gitme amacında. 15 gün içinde ciddi gelişmeler olacak. Zaten 2 senedir başarılı bir ekibimiz var. Gündemimizde 2-3 pozisyon var. Önceliğimiz Melo. Diğer pozisyonların hepsi Galatasaray’ın yurt dışındaki başarısını artıracak çalışmalar için geçerli. Melo’nun pozisyonunu doldurmak en önemlisi. Sol bek pozisyonu önceliğimizde ikinci sırada. O bölgede Hakan Balta ve Riera var. Özellikle Riera geçen sene iyi oynadı. Arda Turan için taraftardan talep var. Hep aklımızda, ama kulübü tutmak istediği sürece bir şey yapamıyoruz. Orada mutlu. Şayet bir mutsuzluğu varsa gündemimize alabiliriz. Şu an ne kendisi hazır, ne de kulübü hazır” şeklinde konuştu.

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Galatasaray Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı olup olmayacağı konusunda ise “Şu an mevcut başkan var. Seçim ortamına girmedik, önümüzdeki günlerde olabilir. Galatasaray’da yüklü bir mesaim var. Önümüzdeki 3 yıl ağır programım var, burada başarılı olmam gerekir” dedi.