Umberto Eco İstanbul’a geliyor

Perşembe, 28 Mart 2013 14:57

Umberto-Eco-007Umberto Eco,  Boğaziçi Üniversitesi’nde konuşma yapmak için İstanbul’a geliyor.

İtalyan bilim insanı, eleştirmen ve Gülün Adı, Foucault Sarkacı, Prag Mezarlığı gibi kitapların usta yazarı Umberto Eco, Orhan Pamuk ile Boğaziçi Üniversitesi’nde konuşma yapacak.

İtalyan Kültür Merkezi, İtalyan Büyükelçiliği, İtalyan Başkonsolosluğu, Boğaziçi Üniversitesi ve Şehir Üniversitesi’nin birlikte önümüzdeki ay İstanbul’a getireceği Umberto Eco, iki etkinliğe katılacak.

ntvmsnbc.com’da yer alan habere göre yazar Umberto Eco, 9 Nisan’da saat 17:00′de, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşecek olan “Orhan Pamuk – Umberto Eco Buluşması”nda konuşma yapacak.

“A Dialogue on Facts Fiction History” başlıklı konuşmada, ikiliye Bologna Üniversitesi profesörlerinden Patrizia Violi eşlik edecek. Toplantıda, edebiyat, roman ve romancılık konuları üzerinde durulacak.

Gülün Adı, Foucault Sarkacı gibi kitapların usta yazarı Umberto Eco ertesi gün, bir etkinliğe daha katılacak. Tepebaşı’ndaki Casa Del Italia binasında, Cemal Kafadar ve Patrizia Violi’nin de katılımıyla gerçekleşecek bu etkinlik, bir nevi yazar-okur buluşması olacak. Eco, okurlarından gelen soruları yanıtlayacak.