“Ülkenin istikametini medya ya da sokak değil, sandık belirler”

Cumartesi, 3 Ağustos 2013 19:59

130803erdogan.hlarge (1)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin istikametini, ne medya, ne sosyal medya, ne sermaye, ne de terörize edilen sokaklar değil, sadece millet, sandık belirler” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece Belediyesinin “Arenamega” adlı gösteri ve sanat merkezinin açılışını yaptı.

Buradaki konuşmasında Türkiye’nin “2002 sonunda başlattığı kutlu yürüyüşünü hız kesmeden sürdürdüğünü ve kararlılıkla sürdüreceğini” söyleyen Başbakan Erdoğan, buna hiç kimsenin mani olamayacağını, hiç kimsenin Türkiye’nin büyümesini, yükselmesini durduramayacağını, yavaşlatamayacağını söyledi. Erdoğan, “Türkiye’nin istikametini milli irade belirler. Türkiye’nin rotasını sadece ve sadece millet çizer. Ne medya, ne sosyal medya, ne sermaye, ne de terörize edilen sokaklar değil; Türkiye’nin geleceğini sadece millet, sadece sandık belirler” dedi.

Erdoğan, “Millet sandıkta neyi, kimi işaret ediyorsa, herkes buna boyun eğmek, bunu kabullenmek, bunun gereğini yapmak zorundadır. Millet eğer bize ‘git’ derse, boynumuz kıldan incedir, gideriz; millet eğer bize ‘kal’ derse, milletin emanetini de namus bilir, şeref bilir, son nefesimize kadar o emaneti koruruz” diye konuştu.