UEFA’dan Fenerbahçe’ye kötü haber!

Perşembe, 28 Şubat 2013 10:07

136199295367681Fenerbahçe’nin seyircisiz oynadığı BATE maçında sahaya meşale atılması sarı lacivertli kulübe pahalıya patladı.

UEFA Avrupa Ligi’nde BATE Borisov ile oynanan rövanş maçında taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle Sarı-Lacivertli ekibe 1 maç seyircisiz oynama cezası daha verdi.

Seyircisiz oynanan rövanş maçında stad dışındaki taraftarların attığı paraşütlü işaret fişeklerinin saha içine düşmesi ve oyunun bir kaç dakika duraklaması sonucu UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen Sarı-Lacivertliler, BATE Borisov maçının ardından Viktori Plzen karşısında da taraftarından yoksun kalacak.

MEIRELES’E 3 MAÇ CEZA

BATE Borisov ile deplasmanda oynanan maçın 4. dakikasında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Raul Meireles 3 maç ile cezalandırıldı.

UEFA’dan akşam saatlerinde gelen kara haberlere bir yenisi daha eklendi.

Fenerbahçe’ye bir maç seyircisiz oynama cezası verilirken bir detay sarı-lacivertli kulübü şoke etti. Fenerbahçe’nin bir yıl içinde iki kez Disiplin Kurulu’na sevkedilmesi ve iki kez üst üste ceza alması tarihi bir ceza ile sarı-lacivertli camiayı karşı karşıya bıraktı.

UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe’ye Avrupa Kupaları’ndan bir yıl men cezası verirken, bu cezayı iki yıl ertelemeli olarak kararlaştırdı.

Sarı-lacivertliler Avrupa’da mücadelede edecekleri iki sezonda eğer bir kez dahi Disiplin Kurulu’na sevkedilirse bir sonraki yıl Avrupa Kupaları’na katılamayacak.

FENERBAHÇE’DEN CEZA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Sarı-Lacivertlilerden yapılan açıklama şöyle:

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, cezamız nedeniyle seyircisiz oynadığımız Bate Borisov maçında, stadyum dışından atılan yabancı maddeler nedeniyle, Son 16 Turu’nda oynayacağımız Viktoria Plzen maçının SEYİRCİSİZ oynanmasına karar vermiştir.

2 yıl içinde Kulübümüzle ilgili herhangi bir saha olayı yaşanması halinde, Kulübümüz, katılım hakkı elde etmesi durumunda dahi, UEFA müsabakalarına katılamayacaktır.

Aynı şekilde, Bate Borisov maçında yaşanan saha olayları nedeniyle, kulübümüzün, 30 gün içinde 60 bin euro para cezası ödemesine hükmedilmiştir.

Öte yandan, Bate Borisov ile oynadığımız Son 32 Turu ilk maçında doğrudan kırmızı kart gören Portekizli oyuncumuz Raul Meireles’in toplam 3 maç ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Rövanş mücadelesinde forma giyemeyen Meireles, V.Plzen ile oynayacağımız iki maçta görev alamayacak.

Kulübümüzün, yukarıdaki cezalara 3 gün içinde itiraz etme hakkı bulunmaktadır.