UEFA’dan Fenerbahçe hatası

Çarşamba, 14 Ağustos 2013 16:22

fenerbahce-lazio-3167453Arsenal ile 21 Ağustos’ta kritik bir maça çıkacak Fenerbahçe’de, UEFA’ya bildirilen play-off turu kadrosunda iki büyük yanlış ortaya çıktı.

Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu’nda İngiliz devi Arsenal ile karşılaşacak olan Fenerbahçe , UEFA ‘ya kadro bildirimi yaptı. Ancak UEFA’nın resmi siteden duyurduğu kadroda, iki tane 9 numaralı futbolcu yer alması dikkati çekti. Ayrıca kadro güncellemesinin 13 Ağustos saat 20:44′te (TSİ 21:44) yapılması şaşkınlık yarattı.

“STOCH VE KRASIC’İ ÇIKARDIK”

UEFA’nın resmi internet sitesine göre; Sarı-lacivertlilerde yeni transfer Emmanuel Emenike ve takımla birlikte çalışmalara başlayan Gökhan Gönül, 24 kişilik kadroda yer aldı. Henüz lisansı çıkartılamayan Samuel Holmen, Serkan Kırıntılı, Serdar Kesimal ve Semih Şentürk ise teknik direktör Ersun Yanal tarafından 3. ön elemede olduğu gibi yine kadroya alınmadı. Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ise UEFA listesinde büyük yanlışlık olduğunu söyledi.

AMK’ya konuşan Çetinkaya, Söz konusu yanlışlığın kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek, “Arsenal maçları için 12 Ağustos’ta kadromuzu UEFA’ya verdik. PAOK’a kiralanan Miroslav Stoch ile Milos Krasic’i çıkardık. Bu iki oyuncunun yerine ise sakatlığında iyileşme olan Gökhan Gönül ve Emenike’yi yazdık. Zaten Stoch’un 9 numaralı formasını daha önce 99 numarayı giyen Pierre Webo’ya verdik. Sitede iki oyuncuda da 9 numara olarak gözüküyor. UEFA sitesindeki listeyi güncellememiş” dedi.

fft16_mf1594986