UEFA’dan Çakır’a tam destek

Çarşamba, 6 Mart 2013 17:21

http://www.youtube.com/watch?v=6WbHqhunKl8

Manchester United – Real Madrid maçında gösterdiği kırmızı kart ile İngiliz basınının eleştiri oklarını üzerine alan FIFA kokartlı hakeme UEFA’dan destek geldi. Nani’nin gördüğü kırmızı kartta, tecrübeli hakemin kararının arkasında olunduğu vurgulandı.

“ÇAKIR’DAN MEMNUNUZ”
Bir UEFA yetkilisi yaptığı açıklamada “UEFA’nın Cüneyt Çakır ile ilgili bir sıkıntısı yok. Kırmızı kartla ilgili herhangi bir sorunumuz yok. Elimize raporlar ulaştıktan sonra inceleyeceğiz. Eğer ceza unsuru bir şey varsa bunu değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

İngiliz basınında yer alan habere göre, eleştirilerin aksine Cüneyt Çakır’ın bu sezon Şampiyonlar Ligi müsabakaları için herhangi bir dinlendirme almayacağını söyleyen yetkili “Çakır bu yıl görev verilecek hakemler listesinde kalmaya devam edecek” değerlendirmesini yaptı.

COLLİNA DA ÇAKIR’DAN MEMNUN
Maçı takip eden UEFA Hakem Kurulu başkanı ve karşılaşmanın gözlemcisi Pierluigi Collina ile delege Rudolf Zavrl’ın Çakır’ın yönetiminden memnun olduğu belirtildi.

1993 – 2005 yılları arasında Manchester United forması giyen Roy Keane, maçın ardından katıldığı bir televizyon programında, Çakır’ın gösterdiği kırmızı kartın doğru olduğunu söyledi.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, yönettiği dev karşılaşmalar sonrası tepki alsa da UEFA milli hakemimizden hep memnun kaldı. İşte Çakır’ın tepki gördüğü bazı maçlar…