Ucuz Akıllı Telefon Modelleri Yakında Daha İyi Grafiklere Kavuşacak

Pazartesi, 22 Şubat 2016 18:01

iPhone’un grafik işlemcisini üreten Imagination Technology, ucuz akıllı telefon modellerine uygulanabilecek  piksel sıkıştırma konusunu ele aldı.

Imagination Technology, küçük bir ücret karşılığında daha fazla gelişmiş grafikler sunacak olan  PowerVR 8XE serisi grafik işlemcilerini Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttı.Tanıtılan yeni grafik işlemcisi, ucuz akıllı telefonlarla birlikte set üstü kutular ve otomobillerde de kullanılabilecek.

imagination-technologies-grafik-islemci-220216-1024x574

Bu sayede yeni grafik işlemcisinin kullanım alanının genişlediğinden söz edebiliriz. PowerVR 8XE grafik işlemcilerinin boyutunun küçülmesinin ve üretim maliyetinin düşmesinin yanı sıra kurulumu da kolaylaştı.

Daha gelişmiş grafik sunan telefonlar, rakipleri arasında daha çok tercih edileceği öngörülüyor.VR8XE grafik işlemcilerinin, akıllı telefonların güç tüketimini de daha verimli hale getireceği Dünya Mobil Kongresi’nde duyuruldu.MediaTek CEO’su Joe Chen,yeni grafik işlemci teknolojisinin kendilerini bir kurum olarak çok heyecanlandırdığını ve bu teknolojiyi kullanacak ilk kurumlar arasında oldukları için ayrıca mutlu olduğunu belirtti.