Uçur beni Boracay!

Çarşamba, 8 Temmuz 2015 16:08

Adrian Sina ile Sandra N. düetini dinlediğimde  “Fly to me in Boracay” yani “Uçur beni Boracay” diyordu. Bir araştırdım, sonra bu güzel adaya ışınlandım. Bu doğa harikası ada Filipinler’de ve bu ülkeye vize yok! Adada ulaşım aracı olarak “Tricyle” denilen 3 kişilik motorsikletler kullanılıyor. Nem seviyesi çok yüksek. Haziran’dan Ekim’e kadar ise yağmurlu mevsim.

Burada Okyanusa bakan yeşil yamaçlarla çevrili Shangri-La’s Boracay Resort and Spa otelinde kalmanızı önereceğiz. Otelin 350 metrelik özel plajı bile burada kalmanız için bir neden olabilir. Ayrıca iki büyük havuzu da var.

kumsal 01Odaların tamamında çekyatla donatılmış ve büyüleyici manzaralara sahip geniş balkon var. Villalarda ise uşak hizmeti ve özel havuz ya da açık hidromasajlı küvet mevcut.

Shangri-La’s Boracay kumsallar, su sporları ve dinlenme ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek. Otelde kano ve derine dalış etkinliklerinden, yelkenlide romantik günbatımı gezilerine kadar çok çeşitli su aktiviteleri bulunuyor. Rahatlamak isteyenler Spa’sında kesinlikle masaj almalı! Özel koy manzarasına karşı masaj harika bir deneyim…

havuzÖzellikle ağaçlar arasında güzel manzaralı Sirena Restaurant’ta yemek yemenizi öneririz. Ayrıca İtalyan mutfağını seviyorsanız Rima Restaurant’a da   uğrayabilirsiniz.

Boracay Adası’nın kuzeybatı ucunda yer alan bu otele en kolay, Manila’dan Caticlan’a 45 dakikalık yurt içi uçak seferiyle gidebilirsiniz. Kumsallar, su sporları ve dinlenme ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 224. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play