“Uçaktan korkmadım Doktora Yeterlilik’ten korktuğum kadar”

Perşembe, 28 Mart 2013 10:45

Dipnot.tv canlı yayınlarından Doktora Kafe programında, akademik kariyer yapmayı düşünenlerin merak ettikleri, YÖK’teki değişikler ve Doktora Yeterlilik Sınavı konuşuldu.

Uçağın düşmesinden çok Doktora Yeterlilik Sınavı’ndan korktuğunu söyleyen Saim Can Beritan, üniversitelerde alınan unvanların iş hayatında etik olarak kullanılmaması gerektiğini, bu durumun dünyanın önemli yerlerine nazaran bizde farklı olduğunu söyledi.

Doktora Yeterlilik Sınavı’nın gerekli olup olmadığı, dünyada diğer üniversitelerdeki uygulamaların nasıl olduğu ve doçentlik jürisinin olup olmamasının konuşulduğu canlı yayında, yeni YÖK tasarısında meselenin kurul kurup kurmamaktan öte yasalara ruh vermek gerektiği üzerine konuşuldu.

Doktora yapanların okul, tez, hayat ve geleceğe dair fikirleri ile beklentileri konuşulduğu canlı yayına siz de katılabilir, yaşadıklarınızı paylaşabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Doktora Kafe canlı yayınına katılmak için yapmanız gereken, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve Perşembe günü saat 21.00′de paylaşacağımız linklere veya sitemizdeki “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklamak!

hangout-nasıl-yapılır-yatay