Twitter üst düzey yetkilileri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna geldi

Pazartesi, 14 Nisan 2014 15:53

Twitter üst düzey yetkilileri, temaslarda bulunmak üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) geldi. Twitter’ın uluslararası kamu politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Colin Crowell ve beraberindeki heyet, saat 14.00′te binaya kapalı otoparktan giriş yaptı.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, görüşmeye BTK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile belki Başbakanlıktan da bir iki yetkilinin katılacağını belirterek, “Twitter yetkililerinden mahkeme kararlarının uygulanmasını isteyeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

Geçtiğimiz hafta “Yotube ve Twitter’ın burada temsilcileri var. Türkiye’de ofis açmalarının sizin bakanlığınız üzerinden mi olması gerekiyor?” sorusuna yanıt veren Elvan, “Gelecekler. Twitter, TİB ve BTK’ya gelecek, görüşecekler arkadaşlarla. Görüşmeler devam ediyor” demişti.

Elvan, bir gazetecinin “ofis açılması konusu” sözleri üzerine de, “Hepsi görüşülecek. Nisan ayı ortalarında gelecekler” diye konuşmuştu.

BTK Başkanı Tayfun Acarer ise görüşme öncesi şu açıklamayı yaptı: “Görüşmede, BTK ve TİB personeli ile belki Başbakanlıktan da bir iki kişi olacak. Twitter yetkililerinden mahkeme kararlarının uygulanmasını isteyeceğiz.”