‘Türklerin Mykonos Çıkarması’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 175. sayısı çıktı

Cumartesi, 26 Temmuz 2014 15:51

Dipnot Tablet’in 175. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Türklerin Mykonos Çıkarması’ kapağı ile çıktı.

Kapak_v

Türkler komşumuz Yunanistan’ın en güzel ve popüler adası olan Mykonos’a tam anlamıyla çıkarma yaptılar. Peki, Mykonos’ta nelere gitmeli, nerede kalmalı? Mykonos rehberine bakmadan tatil planınızı yapmayın.

Leven Özçelik, Rüzgaların Adası Mykonos’u Dipnot Tablet okurları için kaleme aldı. Mykonos’ta neler yapılabilir? Hangi beachler favori? Neler yenmeli, nerede eğlenmeli? Levent Özçelik’in Mykonos rehberine mutlaka göz atın!

Mykonos’a gidecek olanlar Esin Övet’in Dipnot Tablet okurları için önerdiği mekanları kaçırmayın!

Kalebodur ile Mimarlık bu hafta yine dolu dolu. Londra’daki Hyde Park’ta sergilenenen Serpentine Pavyonu  Şilili mimar Smiljan Radic’e emanet edildi. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid imzalı Azerbaycan’da bulunan Haydar Aliyev Kültür Merkezi, “Marilyn’in Uçuşan Eteği Kadar Saf ve Seksi” yorumu ile birlikte Design Museum tarafından 2014 yılı, Yılın Tasarımı seçildi.Haftanın mimarı köşesinde ise Haydar Karabey’nin en güzel yapıları yer alıyor.

Mahmut Güleç’in hazırladığı kitap müzik köşesi yine çok renkli. Bu hafta ne dinlemeliyiz, yeni çıkan kitaplar hangisi diyorsanız Dipnot Tablet’in #kitapmüzik köşesine mutlaka bakmalısınız.

Türkiye’nin en iyi sinema eleştirmenlerinden Ali Arıkan, dünyanın en büyük çizgi roman fuarı Comic-Con’u Dipnot Tablet okurları için yazdı.

iPhone’ların biten pilleri ömrümüzü yedi değil mi? Herkes bu konudan şikayet ediyor. Göksan Kadayıfçı iphone ve Samsung’un pil ömürleri ve gelecek teknolojileri Dipnot Table 175. sayıda kaleme aldı.

Foto muhabiri Mustafa Seven Instagram’daki 750 binden fazla takipçisiyle dünya çapında tanınan bir fenomen. Rabia Çelik, Mustafa Seven ile yeni çıkan kitabı ‘Sokak Fotoğrafçılığı’, fotoğrafları ve sokakları konuştu. Kaçırmayın!

BuzzFeed akımı tüm dünyadaki haber sitelerine yayılmaya devam ediyor. Peki bu haber ve habercilik anlayışını nasıl etkileyecek? İldem Wilson Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Gazze’de ölü sayısı 800′ü aştı. BM çocuklar için artık güvenli bir bölge olmadığını açıkladı. Ali Mendillioğlu Filistin meselesini ‘Küçük Ceylan ile Avcının Hikayesi’ yazısıyla Dipnot Tablet 175. sayıda anlatıyor.

Erzurum’da Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatları için hazırlanan milyar dolarlık projenin yerle bir olmasını Barış Çunguroğlu, ‘Olimpiyat Hayalleri Yerle Bir’ yazısında kaleme aldı. 

Fenerbahçe taraftarının uzun zamandır beklediği reklamsız çubuklu formalar geri dönüyor. Peki reklam alma kararının arkasında neler yatıyor. Cem Pelister Dipnot Tablet 175. sayı için kaleme aldı.

Funda Mentaloğlu, hayaller ve Secret etkisini kendi deneyimlerinden yola çıkarak hayal kuran herkes için yazdı.

Ulan İstanbul fenomen olma yolunda ilerliyor. Dizinin yıldızı Şebnem Bozuklu ise her bölüme damgasını vuruyor. Gizem Kaboğlu Şebnem Bozoklu’ya dair her şeyi Dipnot Tablet için yazdı.

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız. Buket Uzuner’in Dipnot Tablet için hazırladığı Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

Paris Erkek Moda Haftası başladı. Can Remzi Ergin Paris’te erkek modasının belirlendiği defileleri Dipnot tablet için takip etti ve kaleme aldı. Çok renkli bu defileleri kaçırmayın!

Greenpeace geçtiğimiz haftalarda “Lego: Hiçbir şey mükemmel değil” isimli oldukça etkileyici bir reklam filmi yayınladı. Peki,  Greenpeace’in bu kampanyası Lego ve Shell işbirliğini durdurabilecek mi? Selin Babacan kampanyanın detaylarını Dipnot Tablet için araştırdı.

Serdar Dinler ”Diplomasinin Gölgesinde Kalan Şehir: Brüksel’i” gezdi ve bütün detayları, nelere gidilmesini gerektiğini Dipnot Tablet için yazdı.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

Yaz geldi, nereye gidelim diye düşünüyorsanız ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta Khmerler’in Cenneti: Ho Chi Minh City’e götürüyoruz.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Hallerin’de Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 175. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play