Türkiye’nin ilk ulusal çocuk senfonisi 23 Nisan’da konser veriyor

Çarşamba, 17 Nisan 2013 12:10

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Türkiye’nin ilk ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Serhan Arslan’ın sunuculuğuyla ve birbirinden eğlenceli skeçleriyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, toplumu oluşturan her farklı bireyin bir bütünü oluşturmasının önemini ve anlamını eğlenceli bir dille anlatacak. ‘‘Notalar Müzikali’’ ile 23 Nisan’da Tim Show Center’da her yaştan müzikseveri ağırlayacak.

2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, Notalar Müzikali’ni sahnelemeye hazırlanıyor. Metin yazarlığını, DÇSO’nun psikolojik danışmanlığını da üstlenen Dr. Erdal Atabek’in yaptığı ‘’Notalar Müzikali’’ ile farklılıkların bir araya gelmesiyle oluşan bütünün anlam ve önemi notalar aracılığıyla vurgulanıyor.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen’in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sahneleyeceği ‘’Notalar Müzikali’’nde; 7 notanın, 7 farklı orkestra mensubu tarafından canlandıracağı skeçler yer alıyor. Sergei Prokofiev’in Romeo Juliet’inden, Ludwig Van Beethoven 9. Senfonisi’nin 4. Bölümünde birçok klasik eserin seslendirileceği müzikalle DÇSO; 23 Nisan’da Tim Maslak Show Center’da müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.